90% bawełny

Najbardziej znanym towarem eksportowym Egiptu jest, ceniona przez twórców luksusowej pościeli i ubrań, cudownie miękka i delikatna bawełna. Ponieważ jej produkcja zdecydowanie spadła, a zapotrzebowanie stale rośnie, to ​​większość dostaw z zeszłego roku można określić jako fałszywą egipską bawełnę – dowodzi Egipskie Stowarzyszenie Producentów Bawełny.

Produkcja i jakość spadały od 2011 roku

Rolnicy i eksporterzy twierdzą, że osłabienie funta egipskiego oraz skandal związany ze sprzedażą błędnie oznaczonej bawełny egipskiej, zwiększyły popyt na oryginalną bawełnę, pompując gotówkę w zabytkowy przemysł.

Produkcja spadała stale od 2011 roku, czyli od czasu przewrotu politycznego, który zbiegł się z wprowadzeniem luźniejszych przepisów, a te zdegradowały jakość lokalnej bawełny, powiedział Nabil al-Santaricy, szef Stowarzyszenia Eksporterów. W obliczu wielkich strat, rolnicy spalili część swoich upraw, a wielu zamieniło swą uprawę na ryż.

Próbując uratować historyczny przemysł, Egipt w 2016 roku zakazał stosowania niskiej jakości nasion. To drastycznie zmniejszyło produkcję, ale przywróciło wysoką jakość.

Produkcja egipskiej bawełny w tym roku podwoi się lub nawet potroi, powiedział Ahmed Elbosaty, zarządzający firmą handlującą bawełną, Modern Nil Cotton. W ubiegłym roku produkcja rolna wysokiej jakości bawełny w Egipcie osiągnęła najniższe poziomy od ponad 100 lat.

Bawełna ocalona przez skandal

90% bawełny "Made in Egypt" to fałszywka

Niektórzy zagraniczni producenci dodawali niższą jakościowo bawełnę do produkcji przędzy i tkanin, sprzedając ją oczywiście jako oryginalną.

Egipskie Stowarzyszenie Producentów Bawełny, które stoi na straży jakości sprzedawanego towaru, szacuje, że około 90 procent światowych dostaw egipskiej bawełny w ubiegłym roku było fałszywe.

Skandal trafił na pierwsze strony gazet, gdy w ubiegłym roku amerykańska sieć handlowa Target oskarżyła indyjskiego producenta tkanin Welspun India o wykorzystywanie w produkcji pościeli i poszewek taniego zamiennika. Detaliści rozpoczęli weryfikację kontraktów i zaprzestali sprzedaży produktów marki Welspun. Od producenta zażądano dowodów na korzystanie z egipskiej bawełny.

Cała ta sprawa ożywiła zainteresowanie bawełną egipską i zwiększyła popyt„, powiedział Santaricy. „Dzisiaj kupcy zaczynają weryfikować czy oby na pewno mają do czynienia bawełną najwyższej jakości. Wiele firm zgłasza się do nas, aby otrzymać certyfikat jakości, ponieważ bez tego nie są w stanie nic sprzedać.

Fortuna na wyciągnięcie ręki

Producenci mówią, że obecnie jednym z największych wyzwań jest dostawa. Egipskiej bawełny jest po prostu za mało. To jednak ulegnie zmianie. Rolnicy i eksporterzy oczekują szybkiego zwiększenia upraw, do czego zachęca spadek wartości lokalnej waluty. Tracący z dnia na dzień funt egipski sprawił, że lokalne ceny bawełny zaczęły szybować w górę.

Rolnicy chcą sadzić bawełnę, ponieważ jej uprawa stała się bardzo dochodowa. cały Egipt na tym zyska„, powiedział rolnik Waleed al-Saadany, który w tym roku podwoi swoją produkcję.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOAl Arabiya
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here