Antykoncepcja dla mężczyzn. Bezpieczna i tania. Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Skuteczna antykoncepcja dla mężczyzn od lat jest tematem badań wielu koncernów farmaceutycznych. Wiele osób nie jest jednak świadomych faktu, że już jest dostępna. Po prostu nie zyskała jeszcze na popularności.

Pary od lat poszukują doskonałej formy kontroli urodzeń. Czegoś, co nie będzie wprowadzało do naszego organizmu niepotrzebnych hormonów, ani nie będzie wpływało na libido. Idealny środek antykoncepcyjny ma być bezpieczny, niedrogi, a co najważniejsze, w stu procentach skuteczny. Zbyt piękne, aby było prawdziwe? Niekoniecznie.

Nowa metoda kontroli urodzeń jest już używana od 15 lat, a rezultaty są nadzwyczajne. Jest tylko jedno poważne ograniczenie. Ta metoda antykoncepcyjna przeznaczona jest wyłącznie dla mężczyzn.

Idealny środek antykoncepcyjny?

Antykoncepcja dla mężczyzn. Bezpieczna i tania. Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

RISUG (Kontrolowane Odwracalne Hamowanie Spermy) jest procedurą, nad którą prace trwają od dziesięcioleci. Pomimo swoich oczywistych zalet nie zyskał wielkiej popularności poza granicami Indii, gdzie obecnie jest w fazie badań klinicznych. Ludzie, którzy poddali się RISUG wyrażają wysokie uznanie dla minimalnie inwazyjnej procedury stworzonej przez dr Sujoy Guha.

Wielu naukowców jest zgodnych. „Interwencja typu RISUG w nasieniowodach, nawet na okres trwający osiem lat jest całkowicie bezpieczna i nie prowadzi do chorób prostaty” dowodzą badania opublikowane w 2004 roku w raporcie Human Reproduction. Osiem lat to okres potwierdzony badaniami klinicznymi i uznany za bezpieczny. Sama, procedura w założeniu może zapewniać bezpieczną antykoncepcję trwającą przynajmniej 10 lat. Warto dodać, że ograniczenie męskiej płodności może być odwrócone w dowolnym momencie.

Męska antykoncepcja jest znacznie mniej powszechna niż żeńskie formy kontroli urodzeń, takie jak doustne środki antykoncepcyjne czy wkładki wewnątrzmaciczne. Nie posiada też skutków ubocznych związanych z dostarczaniem do organizmu dużych ilości hormonów. Niedawno pisaliśmy o związku pigułki antykoncepcyjnej z depresją. Skuteczność RISUG sprawia, że jest to opcja szczególnie atrakcyjna. W zasadzie możemy mieć do czynienia z antykoncepcją przyszłości. Musi ona tylko przekroczyć granice.

Jak działa antykoncepcja dla mężczyzn?

Antykoncepcja dla mężczyzn. Bezpieczna i tania. Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Na początek stosowany jest miejscowy środek znieczulający na mosznę, w miejscu wykonywania zastrzyku. Nasieniowód, czyli w uproszczeniu mówiąc, rurka, którą plemniki przechodzą od jąder do prącia, jest nakłuwany przez mosznę. Następnie wstrzykuje się weń nietoksyczny polimer wytworzony z bezwodnika maleinowego styren (SMA) i dimetylosulfotlenku (DMSO). Proces ten jest następnie powtarzany z drugiej strony w drugim nasieniowodzie.

Duży ładunek polimeru osiada na wewnętrznych ściankach nasieniowodów. Kiedy wchodzi w kontakt z ujemnie naładowanymi plemnikami, usuwa ich ogonki, przez co nie są one zdolne do zapłodnienia jaja. To, co odróżnia RISUG od wazektomii (podwiązania nasieniowodów), to fakt, że ejakulat zawiera plemniki, ale nie są one w stanie dotrzeć do komórki jajowej i jej zapłodnić. Antykoncepcja tego typu jest niezwykle skuteczna.

Zabieg trwa zwykle nie więcej niż kilka minut, a mężczyźni mogą powrócić do regularnego uprawiania seksu w zasadzie zaraz po zabiegu. Najlepsza część? Środek stosowany do zastrzyku to Vasalgel, a jego koszt może być niższy niż koszt igły stosowanej do wykonania zastrzyku. Proces odwrócenia bezpłodności jest bardzo prosty. Wystarczy wstrzyknąć wodę i sodę oczyszczoną, aby wypłukać Vasalgel. Skutki uboczne procedury są minimalne. Wśród nich niezwykle rzadko występujący obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, który szybko ustępuje.

Gdzie można zrobić zabieg?

Badania kliniczne w Indiach już weszły w fazę III, co oznacza, że RISUG utoruje sobie drogę do reszty świata lada dzień. Najważniejsze, aby procedura spełniała rygorystyczne normy bezpieczeństwa i higieny pracy dla technologii medycznych dla obszarów takich jak Unia Europejska.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here