Bangalore, masowe molestowanie kobiet w Nowy Rok

Podczas zabawy sylwestrowej w Bangalore tłum mężczyzn zaczął dopuszczać się napaści seksualnej i molestowania kobiet. Policja nie interweniowała. Jeden z ministrów powiedział, że podczas uroczystości sylwestrowych kobiety doświadczyły molestowania seksualnego, ponieważ młodzi ludzie ubrali się w stroje rodem z Zachodu.

Molestowanie na masową skalę w Bangalore

Przemoc seksualna na skalę masową na ulicach jednego z największych miast w Indiach w Sylwestra, była wynikiem tego, że młodzi ludzie próbują „kopiować” zachodnią kulturę i sposób ubierania się”, stwierdził indyjski minister.

Z okazji Nowego Roku tysiące ludzi zebrały się na dwóch głównych ulicach w Bangalore. Lokalne prasa i świadkowie donoszą, że w pewnym momencie tłum mężczyzn stał się niesforny i zaczął dopuszczać się na kobietach napaści seksualnej i molestowania.

Bangalore, masowe molestowanie kobiet w Nowy Rok
Photo credit: Bangalore Mirror

Bangalore Mirror, lokalna gazeta, donosi, że jej fotoreporterzy byli „świadkami masowego molestowania kobiet” na ulicach miasta. Zdjęcia ukazują jedną z kobiet okrążoną przez tłum mężczyzn.

Robił to z taką swobodą i łatwością, jakby sądził, że nie pisnę ani słowa

Jeden ze świadków powiedział The Guardian: „Widziałem molestowane w tłumie kobiety. Starały się znaleźć miejsce, gdzie mogłyby się ukryć.

To było nieludzkie„, powiedział Sammy, który poprosił, aby jego nazwisko nie było ujawniane. „Mężczyźni zachowywali się tak, jakby chcieli pomóc kobietom, ale w rzeczywistości były one odciągane na bok i molestowane”.

Policjanci nie interweniowali

Bangalore, masowe molestowanie kobiet w Nowy Rok
Photo credit: Bangalore Mirror

Każda dziewczyna, która przechadzała się po tych ulicach była w najlepszym przypadku obserwowana i zaczepiana. Nie mogłem tego znieść, czułem się kompletnie bezradny.

Chaitali Wasnick, fotografka, napisała na Facebooku, że ​​w sobotę wieczorem, gdy wracała z pracy, jakiś mężczyzna próbował ją dotykać. „Robił to z taką swobodą i łatwością, jakby sądził, że nie pisnę ani słowa„, powiedziała.

Żaden z policjantów nie interweniował, nawet, gdy zaczęła szarpać się z napastnikiem.

Policja w mieście stwierdziła, że w mieście były liczne tłumy, ale nie otrzymała żadnych oficjalnych skarg dotyczących wykorzystywania seksualnego. Uważa się, że w Indiach jest to przestępstwo o bardzo zaniżonych statystykach.

Podczas obchodów Nowego Roku w okolicach znajdowało się 1600 policjantów, a bawiło się około 60.000 osób„, powiedział Nagaraj, inspektor na komisariacie Cubbon Park.

„Sytuacja była pod kontrolą. Jednakże, jeśli takie incydenty mają miejsce, to zachęcam, aby nam to zgłaszać. „

Parmeshwara, minister stanu Karnataka, zbagatelizował wydarzenia mówiąc: „W czasie takich imprez jak Nowy Rok, pewne kobiety są prześladowane lub źle traktowane. Tego rodzaju rzeczy się zdarzają.

Molestowaniom winna kultura Zachodu?

Bangalore, masowe molestowanie kobiet w Nowy Rok
Photo credit: Bangalore Mirror

Powiedział także, że problemem było to, że młodzi ludzie, którzy zebrali się na ulicach miasta, „byli niemal jak z Zachodu„.

Próbowali skopiować Zachód, ale nie tylko w sposobie myślenia, ale także w swoim wyglądzie„, powiedział. „Potem pojawiają się zamieszki, niektóre dziewczyny są molestowane, tego rodzaju rzeczy się zdarzają„.

Dodał, że nie może „zmusić ludzi, aby ubierali się jak Kannadigas” – osoby należące do lokalnej grupy kulturowej, która dominuje w regionie.

Bangalore jest znanym ośrodkiem technologicznym Indii i jest bezpieczniejszy niż stolica Indii, Delhi. Badania cytowane przez Amnesty International wykazały, że tylko 1% indyjskich kobiet, które doświadczają przemocy seksualnej, zgłasza sprawę na policję.

W ubiegłym roku policja podobno wysłała wiadomości tekstowe do setek tysięcy ludzi, którzy wcześniej byli oskarżeni o przestępstwa seksualne, ostrzegając ich, aby podczas uroczystości w nocy zachowywali się przyzwoicie, bo ich telefony „są pod stałą obserwacją„.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOBangalore Mirror
UDOSTĘPNIJ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here