Bangladesz zalany krwią z rytualnego uboju. W konsekwencji, niepojętej dla wielu z nas, uroczystości Id al-Adha w Bangladeszu, wielki ubój rytualny wespół z silnymi opadami deszczu sprawił, że ulice miasta zostały zalane zwierzęcą krwią.

Szokujące zdjęcia ze stolicy Bangladeszu, Dhaka, ukazują mieszkańców brodzących po zalanych czerwoną cieczą ulicach. W dużej mierze jest to woda deszczowa, jednak domieszka krwi sprawia koszmarne wrażenie.

Dzień, znany również jako Święto Ofiary, Id al-Adha, upamiętnia moment kiedy Bóg ukazał się Abrahamowi – znany jako Ibrahim wśród muzułmanów – we śnie i poprosił go, aby poświęcił swego syna w akcie posłuszeństwa.

dhaka - Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Ponieważ Abraham miał ofiarować swego syna, Bóg zatrzymał go i dał mu owce, aby zabić je zamiast swego syna. Dla upamiętnienia tej próbę na jaką wystawił Bóg Abrahama, wiele rodzin muzułmańskich poświęca kozę, owcę lub krowę i dzieli się mięsem z ubogimi.

Jest to drugie największe święto w muzułmańskim kalendarzu po Id al-Fitr. Władze wyznaczyły 1000 miejsc w mieście, gdzie ludzie mogą dokonać rytualnego uboju, ale niektórzy wciąż zabijają zwierzęta wprost na ulicy.

Deszcz w połączeniu ze źle działającym systemem kanalizacji w mieście, pozwolił rozprzestrzenić się wodzie i zakrwawić całą okolicę.

Krytycy i działacze obrony praw zwierząt skorzystali z okazji, aby określić święto jako starożytny, barbarzyński rytuał, natomiast pozostałe zarzuty były kierowane pod adresem złej kanalizacji Dhaki. Stolica od dawna ma problem z zalaniami w wyniku ulewnych deszczów.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here