Chiński mur jest rozkradany cegła po cegle

Chiński mur jest rozkradany cegła po cegle. Władze planują przeprowadzać regularne wyrywkowe kontrole, aby powstrzymać turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości przed niszczeniem budowli. Rozległy Wielki Mur będący na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO powoli znika, gdyż odwiedzający zwyczajnie rozbierają go cegła po cegle.

Od teraz będą prowadzone wyrywkowe kontrole

Chiński mur jest rozkradany cegła po cegle, będą kontrole

Urzędnicy administracji państwowej ogłosili, że będą przeprowadzać ​​regularne inspekcje i wyrywkowe kontrole na najbardziej znanych częściach długiej na 21.000 kilometrów budowli. Obowiązujące do tej pory przepisy nie zagwarantowały należytego bezpieczeństwa dla jednego z cudów świata. Podczas gdy niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak wiatr i deszcz, są głównym czynnikiem wpływającym na niszczenie Wielkiego Muru, urzędnicy postanowili kontrolować zachowania człowieka mające również bardzo istotny wpływ na destrukcję zabytku.

Wieśniacy kradną cegły jako materiał budowlany lub pamiątki

Chiński mur jest rozkradany cegła po cegle, będą kontrole

Wieśniacy, którzy mieszkają w pobliżu muru, kradną cegły i wykorzystują mur jako rezerwuar materiałów budowlanych.

To nie jest tak, że mamy do czynienia z uszkodzeniami na dużą skalę, ale jeśli połączyć wszystkie uszkodzone części, to jest zjawisko staje się bardzo poważne„, powiedział wiceprzewodniczący Towarzystwa Ochrony Kultury, Dong Yaohui. „Problemem jest to, że wydajemy bardzo dużo pieniędzy na naprawę Wielkiego Muru, zamiast inwestować w jego ochronę„.

Niektóre części Wielkiego Muru pochodzą z III wieku pne, choć wiele z nich zostało zbudowane w okresie panowania dynastii Ming od 1368 do 1644 roku. Według danych Chińskiego Ministerstwa Kultury, mniej niż 10% muru uważa się za dobrze zachowane.

Dong powiedział, że degradacja wyraźnie nabrała prędkości w ostatnich latach, co wynika z braku środków i nadzoru w gminach na terenie 15 różnych kantonów.

Sekcje muru znajdujące się na północ od Pekinu pochodzą z ery Ming i są najbardziej popularne wśród turystów. Odwiedzane są przez miliony osób rocznie. Niestety zdarza się, że bezmyślni turyści pokrywają mur graffiti. Media podają również, że mieszkańcy okolicznych wiosek przychodzą po cegły lub płyty grawerowanie i następnie sprzedają je turystom za 30 juanów (około 20 złotych).


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here