Morderca Chiny, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Morderca, bestia, zwyrodnialec. Od dziesięcioleci człowiek ten był głównym bohaterem koszmarów młodych chińskich kobiet. Wiele z nich bało się opuścić swoje domy, przerażone myślą o tym, że mogą stać się następną ofiarą seryjnego mordercy opisanego przez władze jako „cierpliwy samotnik pałający głęboką nienawiścią do kobiet”.

Przez 14 lat, wyrażał swój wstręt i nienawiść wobec kobiet ubranych na czerwono. Za cel obierał sobie osoby żyjące samotnie, by pewnego dnia pójść za nimi do ich domów.

Morderca jest oskarżony o gwałt, morderstwo i okaleczenie 11 kobiet w latach 1988 – 2002. Jedną z jego ofiar była ośmioletnia dziewczynka. Przez długi czas udawało mu się unikać odpowiedzialności, bo był bardzo ostrożny. Nie mógł jednak uciekać w nieskończoność.

„cierpliwy samotnik pałający głęboką nienawiścią do kobiet”

Przestępca został pojmany w należącym do niego sklepie spożywczym w północno-zachodniej chińskiej prowincji Gansu, gdzie żył się wraz z żoną. Terror jaki wprowadzał człowiek znany jako chiński Kuba Rozpruwacz w końcu dobiegł końca. Policja aresztowała 52-letniego mężczyznę o imieniu Gao Chengyong. Funkcjonariusze zapewniają, że Gao jest Kubą Rozpruwaczem z Gansu i że w końcu złapali odpowiedzialnego człowieka.

Żonaty mężczyzna. Ojciec dwójki dzieci. Właściciel sklepu. Seryjny morderca. W roku 1988, Gao Chengyong powitał swojego pierwszego syna na świecie. W tym samym roku, w wieku 34 lat, zamordował swoją pierwszą ofiarę.

gao-chengyong - Pomijane Wiadomości, pomijane.pl
Gao Chengyong

Policja twierdzi, ze Gao śledził, a następnie zgwałcił i zamordował 23-letnią kobietę ubraną na czerwono. Została znaleziona martwa w swoim domu z 26 ranami kłutymi. W listopadzie tego samego roku, zabił Cui Jinping, ale tym razem nie zadowolił się zasztyletowaniem ofiary. Według doniesień zwyrodnialec starannie odciął kobiecie ręce i piersi. Ciało odnalazła jej matka, a części ciała, mimo szeroko zakrojonych poszukiwań, nigdy nie odnaleziono. Liczba ofiar wzrastała w kolejnych 4 latach, pomiędzy 1998 a 2002 rokiem. Wówczas nagle wszystko ustało. Żadnych więcej morderstw i tym samym żadnych więcej wskazówek dla policji, które pomogłyby rozwiązać zagadkę Rozpruwacza z Gansu.

W 2004 roku urzędnicy sądowi pracujący nad niewyjaśnionymi  przypadkami morderstw powiązali jednego człowieka ze wszystkimi 11 zabójstwami. Wyznaczono wówczas nagrodę w wysokości 30.000$ za informacje prowadzące do sprawcy.

„Podejrzany cechuje się perwersją seksualną i nienawidzi kobiet. Jest nietowarzyskim samotnikiem, wykazującym się wielką cierpliwością.”

Jego status i renoma wzrosły, gdy ludzie zaczęli porównywać go ze słynnym londyńskim seryjnym mordercą epoki wiktoriańskiej – Kubą Rozpruwaczem.

Mogę przyjąć fakt, że to zrobił, ale nie mogę zrozumieć, dlaczego to zrobił

Dla policji przełom nadszedł zupełnie niespodziewanie, gdy otrzymali wskazówki ze strony jednego z krewnych Gao. Chiński Rozpruwacz mieszkał w małej mieścinie i dlatego udawało mu się uniknąć kontroli linii papilarnych wymaganej w przypadku innych chińskich obywateli, którzy ubiegają się o dowód osobisty. W miejscach zbrodni zostawił wiele śladów DNA, ale policja nie była w stanie powiązać ich z żadnym obywatelem. Wszystko zmieniło tego roku, kiedy wuj Gao został aresztowany za drobne przestępstwa w Baiyin. Według China Daily, pobrano jego DNA i zbadano, a wyniki wykazały silne podobieństwo do mordercy. To pozwoliło im zawęzić krąg poszukiwań i w końcu wskazać na Gao.

Jego przyznanie się do winy kończy lata pracy chińskiej policji i lata niepokoju dla kobiet mieszkających samotnie w prowincji Gansu. Ale są pytania, na które należy odpowiedzieć.

„Mogę przyjąć fakt, że to zrobił, ale nie mogę zrozumieć, dlaczego to robił” powiedział syn mordercy.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here