parkingi-dla-kobiet-pomijane.pl

Zarządcy chińskich parkingów na obszarze łączącym prowincje Zhejiang z prowincją Jiangxi w południowo-wschodniej części Chin, wywołali oburzenie po wprowadzeniu miejsc parkingowych „wyłącznie dla kobiet”. Parkingi te są znacznie większe niż te, które nie są przypisane do konkretnej płci.

Przestrzenie wyznaczone przez różowe linie, a także  posiadające międzynarodowy symbol kobiety, są o 50 procent większe niż w innych miejscach. Powód – kobiety są rzekomo znane, z braku zdolności do prawidłowego parkowania.

Kobiety parkują „niedbale”

Według chińskiej Qianjiang Evening News, Pan Zhuren, dyrektor zarządzający parkingami, powiedział, że zdecydował się wprowadzić parkingi wyłącznie dla kobiet, po tym, jak zauważył, że niektórzy kierowcy płci damskiej mają znaczne kłopoty z wyjazdem z miejsc parkingowych, a także cechuje je „niedbałe parkowanie.”

Według raportu, parkingi wyłącznie dla kobiet zostały wprowadzone w marcu, ale dopiero niedawno wywołały oburzenie na chińskich portalach społecznościowych.

„Prawdziwy szacunek dla kobiet wyraża się poprzez utrzymywanie identycznych praw dla obu płci”, napisał jeden z użytkowników popularnego serwisu Weibo, będącego chińskim odpowiednikiem Twittera.

Autor pomysłu podkreśla zaś, że miejsca parkingowe zostały zaprojektowane tak, aby „lepiej służyły” żeńskim kierowcom i chroniły ich bezpieczeństwo.

Miejsca parkingowe dla kobiet w Europie – dyskryminacja mężczyzn

To nie pierwszy raz, gdy konstruktorzy parkingów zostali oskarżeni o seksizm.

Miejsca parkingowe wyłącznie dla kobiet pojawiły się już wcześniej na naszym rodzimym podwórku, wzbudzając debatę w Austrii, Szwajcarii i Niemczech. Wiele parkingów w Niemczech jest wyposażonych w większe przestrzenie z myślą właśnie o kobietach. W niektórych regionach Niemiec prawo nakłada obowiązek, aby 30 procent miejsc parkingowych było przeznaczone właśnie dla kobiet. Co ciekawe, w przypadku niemieckich miejsc parkingowych, padają sugestie, że taka zasada wprowadza prawną dyskryminację mężczyzn.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here