Czy w święta internet zamiera?

Czy w święta Internet zamiera? Mamy ostatni tydzień przed świętami. Większość z nas czyni wielkie przygotowania w domu, robi zakupy, realizuje ostatnie pomysły na prezenty świąteczne. Wielu z nas szykuje się do podróży samolotem, samochodem lub pociągiem, aby spotkać się z bliskimi. Publikacje większości treści internetowych prowadzone są automatycznie, podczas gdy personel kurczy się do załogi awaryjnej. Pracownicy biur i urzędów nie siedzą już przyklejeni do swoich komputerów przez cały dzień. Ta sytuacja nasuwa pytanie, czy ktokolwiek korzysta z Internetu na święta?

W okresie świątecznym bijemy rekordy aktywności w Internecie

Joshua Brustein z Businessweek mówi, że nie tylko korzystamy, ale bijemy w tym czasie wszelkie rekordy. Przez cały tydzień przedświąteczny oraz w same święta nasza aktywność w Internecie będzie większa niż normalnie. Każdy dzień ma swój własny unikalny harmonogram aktywności.

Rano w dzień Wigilii można zaobserwować wzrost natężenia ruchu w stosunku do innych dni w tygodniu. W czasie Wigilii, czyli wieczorem 24 grudnia, ruch wyraźnie zamiera i nie obserwujemy charakterystycznego dla zwykłych dni wzrostu. Ta rozbieżność wynika z faktu, że ludzie spędzają czas ze swoimi rodzinami i odkładają na chwilę swoje laptopy i telefony.

Poranek w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia to kolejny wyraźny skok. Następnie obserwujemy spadek aktywności w porze obiadowej. Od tego momentu jest już tylko lepiej. Ruch zwiększa się aż do późna w nocy. Możliwe, że ludzie korzystają ze swoich nowych prezentów, które podłączone są do sieci. Być może rodziny siadają i wspólnie oglądają telewizję z wykorzystaniem takich serwisów jak YouTube czy Netflix. Ruch utrzymuje się bardzo długo, na co wpływ ma fakt, że dnia następnego dzieci nie idą do szkoły, a większość z nas nie idzie do pracy.

Czy jesteśmy słabo zaangażowani w życie rodzinne?

Wydawałoby się, że w czasie świąt Internet nie zasypia. Nasza aktywność jest nieporównywalna z innymi okresami w roku. Ale Joshua Bernstein wierzy, że nowe urządzenia znalezione pod choinką odgrywają tu największa rolę i nie musi to być związane z brakiem naszego zainteresowania świętami i zaangażowania w życie rodzinne.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here