Do imigrantów zaczynają dołączać rodziny
PHOTO BY ANDREAS GEBERT/DPA VIA AP

Do imigrantów w Niemczech zaczynają powoli dołączać ich rodziny. W ciągu ostatniego roku liczba osób, które przeniosły się do Niemiec, aby dołączyć do swojego partnera lub krewnego, wzrosła o około 50 procent. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec opublikowało najnowsze dane w zeszłym tygodniu.

Do imigrantów zaczynają dołączać rodziny

Liczby te nie tylko obejmują azylantów i uchodźców, ale wszystkich obcokrajowców, w tym ludzi, którzy sami nie mają obywatelstwa UE, ale na przykład są w związku małżeńskim z obywatelem Niemiec. Przeważająca liczba wydanych wiz dotyczy jednak krewnych ludzi, którzy szukali schronienia w Niemczech.

W roku 2016, przyznano około 73.000 wiz w celu zapewnienia połączenia rodzin osób z Syrii czy Iraku. Mowa o tych, którym udzielono azylu lub ochrony uzupełniającej„, informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. To trzy razy tyle, co w roku poprzednim, kiedy to wydano 24.000 takich wiz.

Liczby niższe niż się spodziewano

Do imigrantów zaczynają dołączać rodziny
Photo EPA

Mimo iż liczby znacząco wzrosły, to są one znacznie poniżej oczekiwań. W 2016 roku Christian von Stetten, członek niemieckiego parlamentu konserwatywnej partii CDU powiedział, że oczekuje 1,1 miliona ludzi, którzy przyłączą się do tych, którym przyznano azyl.

Niemiecki rząd uchwalił nową ustawę o azylantach w lutym 2016 roku. Sprawia ona, że łączenie rodzin stało się nieco trudniejsze. Ci, którym dopiero udzielono ochrony uzupełniającej zamiast pełnego azylu, muszą odczekać dwa lata i dopiero wówczas mogą ubiegać się o wizy dla członków swoich rodzin.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here