Duńska turbina monstrum pobiła rekord produkcji energii
Zdjęcie MHI Vestas

Wysoka na 220 metrów turbina wiatrowa, u której same łopaty wirnika ważą 35 ton, właśnie ustanowiła nowy rekord świata, wytwarzając 216.000 kWh energii w ciągu zaledwie 24 godzin. Energia ta wystarczyłaby do zasilania przeciętnego gospodarstwa domowego przez 20 lat.

Nowy rekord wśród morskich turbin wiatrowych

Duńska turbina monstrum pobiła rekord produkcji energii
Zdjęcie MHI Vestas

Olbrzymia turbina zbudowana została u wybrzeży Østerild w Danii i wyznacza nowy standard dla elektrowni wiatrowych. MHI Vestas Offshore Wind we współpracy z Vestas Wind Systems i Mitsubishi Heavy Industries, pokazała 9-megawatowy prototyp maszyny pod koniec 2016 roku.

W dniu 1 grudnia w ciągu 24 godzin maszyna wyprodukowała 215.999,1 kWh, co jest nowym komercyjnym rekordem morskiej elektrowni wiatrowej. Biorąc pod uwagę sukces tego przedsięwzięcia, firma ma nadzieję na zwiększenie produkcji energii dla swoich klientów, zmniejszając jednocześnie liczbę turbin i koszty. Nowa maszyna jest częścią szerszego planu, aby generalnie zwiększyć wydajność turbin morskich.

W Danii moc wytwarzana z wiatru przekroczyła popyt krajowy

Duńska turbina monstrum pobiła rekord produkcji energii

Nowy wiatrak robi piorunujące wrażenie. Każda z trzech łopat mierzy 80 metrów długości, czyli tyle, co dziewięć miejskich autobusów. Łopaty ważą 35 ton sztuka. Wieża ma 140 metrów wysokości, a gdy jedna z łopat jest ustawiona pionowo, to cała struktura mierzy 220 metrów wysokości.

Dania jest liderem w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej. Już w 2015 roku moc wytwarzana z wiatru przekroczyła popyt krajowy. To imponujące osiągnięcie. Morskie elektrownie wiatrowe, to wciąż stosunkowo niewielki przemysł w Europie i minie bardzo dużo czasu, zanim energia wiatrowa zacznie rozwiązywać nasze problemy z energetyczne. Warto dodać, że pomimo że energia wiatrowa jest wydajna i czysta, to jednak mało prawdopodobne, aby zdominowała rynek. Energia słoneczna zaczyna cieszyć się ogromną popularnością, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Bliskim Wschodzie i to prawdopodobnie ona będzie dominować na świecie.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOdigitaltrends.com
UDOSTĘPNIJ

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nie ma komentarzy? Temat jest ciekawy. Nie ma wiatru nie ma energii i ciepła w domach. W Hiszpanii i Germanii jest inny klimat. Oni wytrwają bez ogrzewania. Słowjanie z mroźnym klimatem i ich germanską regelacją prawną zamarzną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here