Dyrektor kampusu udostępnił bibliotekę bezdomnemu i stracił pracę

Dyrektor kampusu udostępnił bibliotekę bezdomnemu i stracił za to pracę. Przynajmniej tak twierdzi były już dyrektor z Wyższej Szkoły Handlowej w Kansas City. Powodem jego zwolnienia miał być fakt, że zaoferował osobie bezdomnej nocne schronienie przed zimnem w szkolnej bibliotece.

Były dyrektor chronił bezdomnego przed mrozami

Brian Carroll był dyrektorem kampusu przy Vatterott College w Kansas City przez okres pięciu lat, mówi jeden z jego studentów. W piątek, 6 stycznia 2017 roku, pozwolił jednemu ze studentów, który obecnie jest bezdomny i cierpi na schizofrenię, spędzić noc w szkolnej bibliotece. Trzy dni później, 9 stycznia, dyrektor stracił pracę.

Edukacja jest piękną rzeczą,” powiedział 4 FOX News. „Ale czasami, w samym procesie, ją niszczymy.”

W nocy 6 stycznia zarejestrowano temperaturę 4 stopni poniżej zera. Carroll mówi, że student od jakiegoś czasu spał w zalesionej okolicy w pobliżu szkoły, ale tego dnia temperatura była zbyt niska, aby można było go tam zostawić.

Po prostu nie chciałem ryzykować,” powiedział Carroll. „Wszędzie był lód i śnieg.”

To była bardzo trudna sytuacja. Nie mógł pozostać na uczelni. Nie mogłem umieścić go w swoim samochodzie. Nie mogłem go zabrać do domu.”

Szkoła nie komentuje ”spraw personalnych”

Dyrektor kampusu udostępnił bibliotekę bezdomnemu i stracił pracę

Carroll mówi, że studentowi zabrakło leków. Pozwolił mu przespać się w bibliotece szkolnej i pomimo tego, że bezdomny nic nie ukradł i nic nie uszkodził, Carroll został zwolniony zaraz po tym, jak właściciele szkoły dowiedzieli się o sytuacji. Budynek posiada szereg kamer, zatem nie było wielkim problemem dostrzeżenie, że w bibliotece znajduje się nietypowy gość.

Wybierałem między życiem a śmiercią, tak to postrzegam. Nie jestem stąd. Pochodzę z południowej Kalifornii i wydaje mi się, że przy temperaturze choćby minus dwa stopnie, nie przetrwałbym nocy,” powiedział Carroll.

Carroll mówi, że zarówno on jak i inni pracownicy kampusu próbowali znaleźć dla studenta mieszkanie socjalne, niestety bez skutku. Carroll pracuje w edukacji od 35 lat i mówi, że wie, że podjął ryzyko, ale zrobił to świadomie. Wybrał bezpieczeństwo ucznia.

Nie znam przepisu, który mówi, że nie mogę przenocować kogoś w szkole. Znam za to przepis, który mówi, że w każdej sytuacji muszę dbać o bezpieczeństwo studentów„.

Carroll twierdzi, że poszło o pieniądze. Wyrzucono go za narażanie sprzętu i samego budynku na ryzyko. Rzecznik szkoły Julie Bishop-Cross, powiedziała FOX 4 , że szkoła nie ma zwyczaju wypowiadać się na temat spraw personalnych. Carroll twierdzi, że dzisiaj postąpiłby dokładnie tak samo.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOfox8.com
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here