Dziecko użyło kciuka śpiącej matki, aby kupić prezenty na smartfonie

Dziecko użyło kciuka śpiącej matki, aby kupić prezenty na smartfonie. Zablokowany smartfon korzystający z technologii odczytywania odcisków palców w celu weryfikacji użytkownika, nie powstrzymał sześciolatki przed zakupem prezentów świątecznych wartości 250 dolarów.

Dokonywanie zakupów w aplikacji jest zbyt łatwe?

Zakupy online, czy też mikrotransakcje, mogą sporo kosztować nieuważnych rodziców. Firmy takie jak Apple, Google i Amazon od lat muszą odpowiadać na zarzuty oskarżające je o to, że dokonywanie zakupów w aplikacji jest zbyt łatwe dla dzieci.

Dzieci kupujące przez smartfon bez zgody rodziców są problemem kosztującym producentów oprogramowania miliony. Bethany Howell z Arkansas twierdzi, że kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, jej córka wydała bez jej wiedzy 250 dolarów na prezenty znanej serii Pokemon.

Dziewczynka użyła kciuka śpiącej matki

Dziecko użyło kciuka śpiącej matki, aby kupić prezenty na smartfonie

Ja pisze The Wall Street Journal, dziewczynka użyła kciuka śpiącej matki, aby odblokować telefon i otworzyć aplikację Amazon. Podczas gdy jej mama drzemała na kanapie, mała Ashlynd zamówiła dla siebie 13 prezentów. Gdy rodzice byli przekonani, że ktoś włamał się na ich konto, wyznała, że to ona była „na zakupach”. 6-letnia dziewczynka zapewniała jednak rodziców, że upewniła się, aby adres wysyłki był prawidłowy i paczki na pewno dojdą.

Bethany Howell pozwolono zwrócić tylko cztery zamówione produkty. Córce powiedziała, że Mikołaj dowiedział się o jej wybryku z kradzieżą linii papilarnych matki i nie dostanie wszystkich prezentów.

Może nadchodzą czasy, gdy podczas snu będziemy dbać o zabezpieczenie swoich dłoni przed niepowołanym użyciem? Opisana sytuacja jest ostatecznie niegroźna i kosztowała rodziców jedynie utratę kilkuset dolarów, ale rozwój technologiczny nie zwalnia. Z czasem wykorzystanie kodu linii papilarnych, czy tęczówki oka może stać się podstawą autoryzacji dostępu do oprogramowania posiadającego szersze kompetencje, np. zarządzanie danymi osobowymi czy dokonywanie urzędowego elektronicznego podpisu. Już teraz można uzyskać dostęp do konta bankowego przy użyciu kciuka. Czy powinniśmy spać w rękawiczkach?


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here