10-letnia dziewczynka użyta jako żywa bomba, Boko Haram, Pomijane Wiadomości

10-letnia dziewczynka została wykorzystana jako żywa bomba w noworocznym zamachu terrorystycznym w Maiduguri, Nigeria. Chociaż żadna grupa lub osoba nie przyznała się do ataku, uważa się, że odpowiedzialna jest powiązana z ISIS grupa Boko Haram. Terroryści znani są z wykorzystywania kobiet i dzieci do przeprowadzania zamachów.

Dziecko prawdopodobnie z nerwów detonowało ładunek za wcześnie

Dziewczynka wysadziła się około 21:30. Skierowała się w stronę targu, gdzie ludzie zebrali się wokół małego punktu sprzedaży jedzenia. Tylko jedna osoba została poważnie ranna. Jak donosi Yahoo News dziewczynka „zginęła na miejscu„.

Dziewczyna nie miała więcej niż 10 lat i to mogło być przyczyną nie do końca udanego zamachu. Zdenerwowana sytuacją zdetonowała ładunki wybuchowe przedwcześnie„, mówi jeden z sanitariuszy.

Niedaleko miejsca zdarzenia ujawniono inną kobietę, która próbowała dokonać zamachu. Kobieta została „złapana i zlinczowana” przez wściekły tłum. Służby bezpieczeństwa bezpiecznie zdetonowały bombę.

Boko Haram znane jest z wykorzystywania dzieci i kobiet

10-letnia dziewczynka użyta jako żywa bomba, Boko Haram, Pomijane Wiadomości

12 grudnia miały miejsce inne ataki samobójcze przypisywane Boko Haram. Do wykonania zadania zaangażowano dwie dziewczynki w wieku nie więcej jak 7 lub 8 lat. Eksplozja na rynku w Maiduguri zabiła jedną osobę i zraniła 17 innych. „Wysiadły z rikszy i stały tuż przede mną, nie okazując najmniejszego śladu emocji„, powiedział policjant Abdul Karim.

3 dni wcześniej, 9 grudnia zginęło od 30 do 45 osób. Podobnie jak we wcześniej opisanych przypadkach detonującymi ładunki wybuchowe były kobiety i dzieci.

Od czasu swego powstania w 2002 roku, Boko Haram odpowiada za śmierć ponad 20 tysięcy ludzi. 2,6 miliona osób zostało wysiedlonych. Konflikt z czasem rozlał się na północnych sąsiadów Nigerii.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here