Francja 52. krajem z zakazem bicia dzieci

Nowe prawo ustanowione we Francji zakazuje bicia dzieci. To 52 kraj na świecie, który zakazuje fizycznego karania nieletnich.

Ustawa, znana jako „prawo o równości i obywatelskości„, została uchwalona we Francji w dniu 22 grudnia 2016 roku. Zabrania ona „wszystkich form okrucieństwa lub poniżającego traktowania, w tym kar cielesnych” stosowanych przez rodziców wobec dzieci.

Zakaz ten podlega prawu cywilnemu kraju, co oznacza, że ​​ludzie, którzy będą łamać zasady, będą stawać przed sądem cywilnym.

Karanie fizyczne może stwarzać zagrożenie dla dzieci

Ustawa ta jest symbolicznym aktem, który ma pomóc rodzicom zrozumieć, że absolutnie każda przemoc wobec dziecka może być szkodliwa„, mówi dr Gilles Lazimi, który prowadził kampanię przeciwko biciu dzieci dla Foundation for Childhood we Francji. Cytowany przez Telegraph mówi: „Przede wszystkim, usuwamy pojęcie progu: nie ma teraz małej czy dużej przemocy. Przemoc to przemoc i kropka„.

Coraz więcej badań sugeruje, że karanie fizyczne stwarza zagrożenie dla dzieci. Przeprowadzona w 2016 analiza badań z ponad 50 lat pokazała, że dzieci, które są bite, z większym prawdopodobieństwem będą przeciwstawiać się rodzicom, będą miały problemy ze zdrowiem psychicznym i będą wykazywały zachowania antyspołeczne i agresywne.

W większości krajów w Europie już obowiązuje zakaz wymierzania kar fizycznych, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwajcarii i Czech.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here