Indie oferują ziemię do testowania Hyperloop. Podczas gdy Elon Musk zmaga się z problemami z nabyciem praw do ziemi w celu testowania swego zuchwałego projektu Hyperloop w Stanach Zjednoczonych, Indie pojawiły się znikąd i zaoferowały mu pomocną dłoń.

Indie wychodzą ze śmiałą propozycją

Indie oferują właścicielowi SpaceX spory kawałek ziemi i gwarantują wydanie zgody na dokonanie wszelkich wymaganych badań w mieście Pune znajdującym się 118 km od Mumbaju. Minister Transportu Nitin Gadkari powiedział, że złożył wniosek do firmy SpaceX podczas swej niedawnej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

„Po prostu zaproponowałem im, że jeżeli potrzebują jakiejś drogi do celów eksperymentalnych, to obwodnica Pune połączona z drogą ekspresową nada się do tego doskonale. Chodzi o to, że mogą podjąć eksperymenty między Mumbajem a Pune jako projekt pilotażowy. Hyperloop samo zdecyduje, czy chce przyjąć moją propozycję.” – dodał.

Hyperloop samo zdecyduje, czy chce przyjąć moją propozycję.

„Jeśli firma Hyperloop udałoby się urzeczywistnić swoje plany komercyjne – i wprowadzić go do Indii – to umożliwi ludziom w Mumbaju, przemieszczenie się do Nagpur w 35 minut” – powiedział Gadkari. Dla porównania, na tym samym 800 km odcinku podróż pociągiem trwa prawie 14 godzin.

Inny przedstawiciel indyjskiego rządu, główny minister stanu Maharashtra, Devendra Fadnavis dodał, że jego rząd stanowy również poprosił SpaceX o rozwijanie produktu, a następnie przetestowanie go na terytorium jego stanu.

Hyperloop na trasie Bratysława – Wiedeń – Budapeszt?

Elon Musk ma wizję, aby zmienić sposób podróżowania między miastami. Jedną z największych przeszkód dla jego superszybkiego pociągu, który wykorzystuje powietrze do napędu i porusza się wzdłuż torów magnetycznych, jest przekonanie władz lokalnych i polityków szczebla centralnego w zakresie nabywania praw do ziemi.
Na początku tego roku, Hyperloop Transportaion Technologies ogłosiła, że podpisała umowę z rządem Republiki Słowackiej do zbadania budowy systemu Hyperloop który połączyłby Bratysławę, Wiedeń i Budapeszt.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

ŹRÓDŁOhyperloop
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here