Indie zbudują najwyższy posąg na świecie
Zdjęcie: @CMOMaharashtra

Indie zbudują najwyższy posąg na świecie. Proponowany 192-metrowy posąg Shivaji, władcy panującego w Indiach w XVI wieku, zostanie wybudowany u wybrzeży Mumbaju.

Konstrukcja ma powstać na terenach odzyskanych z morza Arabskiego i ma zostać ukończona w 2019 roku.

Premier kraju Narendra Modi położył właśnie kamień węgielny pod projekt. Szacuje się, że koszt budowy wyniesie około 36 miliardów rupii (około 220 milionów złotych).

Indyjski posąg 2 razy wyższy od Statuy Wolności

Posąg będzie wysoki na 192 metry i będzie najwyższym tego typu na świecie. Będzie wyższy od Buddy z Lushan w Chinach, który mierzy 128 metrów. Projekt o wielkim rozmachu napotkał sporą krytykę.

Ponad 29.000 osób podpisało petycję z prośbą do rządu, aby wydać te pieniądze na rozwój infrastruktury.

Oprócz marnotrawstwa pieniędzy, figura ta będzie miała fatalny wpływ na środowisko i pogorszy się sytuacja na drogach w południowej części Mumbaju” – możemy przeczytać w petycji zgłoszonej na change.org.

To nie pierwszy raz, kiedy w Indiach wielka ilość pieniędzy jest przeznaczana na posąg. W 2014 roku po tym, gdy premier Modi został zaprzysiężony, w budżecie krajowym wydzielono równowartość 140 milionów złotych na budowę pomników. Wiele projektów już jest w trakcie realizacji, między innymi jeden w macierzystym regionie premiera Gujarat, który przekroczył planowany budżet dziesięciokrotnie.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOsky.com
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here