Japońscy drogowcy świecą przykładem i pokazują, że wielkie naprawy w ekspresowym tempie są możliwe. Japońskie skrzyżowanie zostało otwarte w tydzień po tym jak w wyniku podmycia uległo całkowitemu zapadnięciu i zniszczeniu.

Dziura o średnicy 30 metrów sprawiła, że cała ulica zapadła się. Wszystko jednak zostało wypełnione i naprawione w ciągu 48 godzin. Kontrole bezpieczeństwa i BHP opóźniają możliwość ponownego otwarcia ulicy.

Kontrole bezpieczeństwa i BHP opóźniają możliwość ponownego otwarcia ulicy

Odcinek drogi w centrum japońskiego miasta Fukuoka naprzeciwko ruchliwej stacji kolejowej zapadł się i całkowicie zniszczył nawierzchnię. To jednak jak zareagowali japońscy drogowcy przerosło oczekiwania samych Japończyków. Był to typowy pokaz japońskiej sprawności i wydajności. Budowniczy pracowali 24 godziny na dobę w i naprawili zniszczenia w ciągu zaledwie dwóch dni.

Japońscy drogowcy świecą przykładem, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Droga nie zostanie jednak ponownie otwarta dla ruchu samochodowego i pieszych wcześniej niż w środę, gdyż lokalni urzędnicy muszą dokonać oględzin bezpieczeństwa. W ramach napraw na tym odcinku drogi całkowicie odnowiono sieć kanalizacyjną, wymieniono sygnalizacją świetlną i postawiono nowe słupy i oświetlenie, które zapadły się wraz z drogą tuż po 5 rano czasu lokalnego w dniu 8 listopada 2016 roku.

Japońscy drogowcy świecą przykładem, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Incydent spowodował przerwy w dostawie prądu, zaburzenie sygnałów telefonicznych, dostaw gazu i wody, ale nie było żadnych doniesień o tym, aby komukolwiek stała się krzywda.

Burmistrz Fukuoki, Soichiro Takashima, powiedział, że odcinek drogi jest teraz 30 razy silniejszy niż wcześniej, dodając, że panel ekspertów będzie pracował w celu ustalenia przyczyn wypadku.

Japońscy drogowcy świecą przykładem, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Lokalne media donoszą, że dziura miała od 27 do 30 metrów średnicy. Jej głębokość wynosiła 15 metrów i podejrzewa się, że została wywołana przez prace budowlane nad rozbudowaniem pobliskiej linii metra.

Drogowcy, którzy zużyli  6200 metrów sześciennych piasku i cementu, aby wypełnić dziurę, zebrali liczne pochwały w mediach społecznościowych. Jedna osoba napisała: „Jestem zaskoczony, droga ponownie otwarta w tydzień!” Inny powiedział: „Imponujące.To było naprawdę szybkie działanie.

Japońscy drogowcy świecą przykładem, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Zadziwiająca szybkość prac naprawczych wywołała wspomnienia ciężkich prac nad ponownym otwarciem dróg, które zostały uszkodzone przez wielkie trzęsienie ziemi z marca 2011 roku. Już wówczas inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni pokazali na co ich stać.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here