Kanadyjski sędzia zawieszony za czapkę z hasłem Donalda Trumpa

Władze kanadyjskie zawiesiły sędziego za paradowanie w czapce z hasłem kampanii Donalda Trumpa „Make America Great Again„. Sędzia nosił czapkę w sądzie już po wyborach prezydenckich w USA, podały lokalne media.

Sędzia z Ontario Bernd Zabel „od dnia 21 grudnia 2016 roku nie będzie już przydzielany do orzeczania w sądzie„, powiedziała rzeczniczka sądu Kate Andrew lokalnemu dziennikowi The Hamilton Spectator. Nie skomentowała tego, jak będzie wyglądała przyszłość sędziego.

Decyzja została podjęta po tym, jak sąd otrzymał szereg skarg dotyczących słownego wyrażania swego poparcia przez sędziego dla amerykańskiego prezydenta elekta. Oficjalne stanowisko sędziego wymaga neutralności politycznej.

Byłem tam jedynym zwolennikiem Trumpa

Sędzia Bernd Zabel, który został powołany w 1990 roku, wszedł do sali sądowej w portowym mieście Lake Ontario Hamilton dzień po wyborach w USA mając na głowie czerwoną czapkę znaną z kampanii Donalda Trumpa.

Swoją decyzję wyjaśnił później, mówiąc, że była to odpowiedź na krytykę ze strony współpracowników, którzy „wszyscy popierali Hillary Clinton„, rywalkę Trumpa w wyścigu po tytuł prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Byłem tam jedynym zwolennikiem Trumpa„, powiedział.

Zabel później przeprosił za swoje zachowanie, mówiąc o „błędnej ocenie” i „niestosowanej próbie uczczenia tego historycznego momentu, poprzez wprowadzenie odrobiny humoru do sądu.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOthespec.com
UDOSTĘPNIJ

1 KOMENTARZ

  1. No proszę, a w Polsce sędziowie mogą robić co chcą (do czasu). Zresztą w USA to op racji i winie obywatele w ławach przysięgłych orzekają, rola sędziego jest mniejsza niż w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here