Kanadyjskie miasto Tisdale - Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Po kilkudziesięcioletniej kampanii, miasto Tisdale położone na zachodzie Kanady zostało zmuszone do zmiany swojego hasła, które promowało miejscowość od dziesięcioleci. Politycznie niepoprawne hasło, które prezentowane było na wjeździe do miasta brzmiało w oryginale: „Tisdale. The Land of Rape and Honey”. W tłumaczeniu na język polski będzie to: „Tisdale, miasto gwałtu i miodu.”

„Tisdale. The Land of Rape and Honey”

Kanadyjskie Tisdale jest głównym producentem rzepaku w  okolicy. Rzepak w języku angielskim, to „rapeseed”. Toteż mowa tu nie o przemocy seksualnej, ale o niezwykle zyskownych lokalnych uprawach drogocennej rośliny. Oczywiście, dla wielu przyjeżdżających, nie było to pierwsze, co przychodziło na myśl. Już w 2015 roku miasto rozpoczęło konsultacje w celu sprawdzenia, czy nazwa może „obrażać czyjeś uczucia”.

W sierpniu 2016 roku w końcu zdecydowano, że slogan nie jest wart wysiłku utrzymywania, w sytuacji, gdy budzi tak wielkie kontrowersje i został zmieniony na „Tisdale. Szansa Rośnie Tutaj.”

Nie jest to pierwszy raz, gdy Kanada „obraża” czyjeś uczucia poprzez  miejski slogan reklamowy. Miejscowość Climax wpadła w kłopoty za ustawienie w granicach miasta znaku mówiącego do odwiedzających „Come Again!”, czyli przyjedź ponownie lub też „Dojdź ponownie”, co miało mieć silne skojarzenia seksualne. W przeciwieństwie jednak do Tisdale, władze Climax zdecydowały się utrzymać swój jakże kontrowersyjny slogan.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here