Wielka katapulta przerzucała marihuanę z Meksyku do USA

Wielka katapulta przerzucała marihuanę przez granicę Meksyku z USA. Pracownicy amerykańskiej straży granicznej znaleźli marihuanę o wartości 23.000 dolarów, ale nie wiadomo, jak długo katapulta była w użyciu.

Katapulta znaleziona przy granicy

W pobliżu Douglas w Arizonie amerykańscy pracownicy straży granicznej (USA Border Patrol) odkryli wielką katapultę postawioną przy płocie dzielącym USA i Meksyk. Przemytnicy narkotyków najwyraźniej wykorzystywali ją, aby przerzucać paczki z marihuaną do Stanów Zjednoczonych.

Jednostki graniczne prowadziły patrol w pobliżu miejscowości Douglas, gdy zobaczyli „kilka osób po meksykańskiej stronie, szybko wycofujących się z terenu przy granicy. Gdy strażnicy zbliżyli się do ogrodzenia i wówczas okazało się, że po stronie meksykańskiej, do płotu granicznego zamontowany został system katapulty„.

Gdy pracownicy straży przeszukali teren, znaleźli dwie paczki marihuany, które łącznie ważyły ponad 20 kilogramów, donosi NBC 7 San Diego.

Skomplikowana konstrukcja bez problemu przerzucała marihuanę

Wielka katapulta przerzucała marihuanę z Meksyku do USA

Konstrukcja katapulty była „bardzo skomplikowana„, powiedział Vicente Paco pracujący w służbach granicznych. „Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tego typu mechanizmu, który jest w stanie przerzucać narkotyki dużą odległość, granica nie stanowi dla niego problemu. Katapulta pozwalała przemytnikom kompletnie omijać punkty kontrolne na granicy.

Paco dodał, że przemytnicy próbowali już używać podobnych wyrzutni w przeszłości. Wykorzystywali w tym celu działka napędzane ciśnieniem powietrza i trebusze, ale jak dotąd nie spotkano się z urządzeniem tak skomplikowanym jak to. Władze Meksyku zajęły katapultę po tym jak funkcjonariusze graniczni USA zdemontowali je przy użyciu pił tarczowych.

Na ulicach Kalifornii 20 kilogramów marihuany warte jest około 23.000 dolarów. Nie wiadomo jak długo katapulta była w użyciu. Jak dotąd władze nie doprowadziły do żadnych aresztowań związanych z przemytem marihuany.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here