Wydawca książki Orwella

Książka Orwella „Rok 1984” rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Wydawca klasycznej książki George’a Orwella dodrukowuje więcej kopii powieści, gdyż zaraz po inauguracji prezydenta Donalda Trumpa sprzedaż znacząco wzrosła.

„Rok 1984” nr 1 na liście bestsellerów Amazon

Według stanu na środę rano, książka była na szczycie listy bestsellerów Amazon, przesuwając się z miejsca 6. Nagły skok sprzedaży wiąże się z obawami społeczeństwa amerykańskiego o utrzymanie praworządności w kraju. Swoje trzy grosze dorzucił również doradca Trumpa, Kellyanne Conway, który ukuł termin „fakty alternatywne” podczas obrony komentarzy dotyczących zniekształcania informacji na temat frekwencji podczas inauguracji nowego prezydenta.

Po komentarzach Conwaya, w mediach społecznościowych porównywano „fakty alternatywne” z terminem „dwójmyślenia” użytym w książce „Rok 1984”. Pojęcie odnosiło się do sytuacji, gdy rząd przedstawia jednocześnie dwa sprzeczne fakty i oba traktuje jako prawdę.

W tym roku ilość sprzedanych egzemplarzy zdecydowanie wyższa

Rzecznik wydawcy książki powiedział CNN, że chociaż powieść zazwyczaj cieszy się większą popularnością na początku roku kalendarzowego, który zbiega się z początkiem semestru wiosennego, to w tym roku ilość sprzedanych egzemplarzy jest zdecydowanie wyższa.

W tym tygodniu wydrukowaliśmy 75.000 dodatkowych kopii. To zasadnicza zmiana. Książka cieszy się nietypowo dużym powodzeniem„, powiedział rzecznik wydawcy.

„Rok 1984” podobno świetnie sprzedawał się także w 2013 roku, zaraz po tym jak Edward Snowden opublikował dane o masowym programie nadzoru NSA nad obywatelami.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOthehill.com
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here