Kuba nigdy nie wprowadzi kapitalizmu, mówi Raul Castro

Kuba przygotowuje się do swojej pierwszej rocznicy Rewolucji Kubańskiej bez Fidela Castro. Kubański prezydent Raul Castro powiedział, że kraj nie będzie kierował się w stronę kapitalizmu.

Gospodarka nigdy nie wejdzie na ścieżkę kapitalizmu

Raul przemawiał na Zgromadzeniu Narodowym ponad miesiąc po tym, jak światu obwieszczona została informacja o śmierci rewolucyjnego przywódcy, Fidela Castro.

Mówił o gospodarce kraju, która zgodnie z przewidywaniami ma rosnąć — produkt krajowy brutto wzrośnie o około 2 procent. Aby to osiągnąć, muszą zostać spełnione trzy decydujące przesłanki: zapewnienie możliwości eksportu, zwiększenie produkcji krajowej, która zastępuje import oraz zmniejszenie wszystkich niepotrzebnych wydatków.

Prezydent powiedział również, że kraj nie powinien bać się kapitału zagranicznego przybywającego na wyspę.

Nie będziemy szli w kierunku kapitalizmu. Jest to całkowicie wykluczone, ale nie wolno nam bać się kapitału zagranicznego i umieszczać przeszkód na drodze do tego, co możemy zrobić w ramach istniejących przepisów. Oznacza to przygotowanie kadry i specjalistów do negocjacji, jak również analizy braków i błędów popełnionych w przeszłości, tak aby ich nie powtarzać” — powiedział przywódca kubański.

Ustawa zakazująca kultu jednostki Fidela Castro

10 fascynujących faktów, rewolucjonista Fidel Castro, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę, która zrealizuje ostatnie życzenie Fidela. Na Kubie będzie obowiązywał zakaz używania jego nazwiska w nazwach ulic, parków, instytucji rządowych i miejsc publicznych. To samo dotyczy wykorzystywania jego wizerunku na, na przykład, rzeźbach.

Raul poprowadzi obchody na cześć rocznicy triumfu rewolucji z dnia 1 stycznia 1959 r.

Jego duch walki pozostanie w świadomości rewolucjonistów dzisiaj, jutro i na zawsze„, powiedział Raul. „Pokażemy to ludziom w marszu wojskowym 2 stycznia, w hołdzie dla Naczelnego Wodza i dla naszej młodzieży.”

Prezydent powiedział, że Kuba walczyła z wewnętrznymi i zewnętrznymi trudnościami ekonomicznymi i wychodzi z tych walk silna. Nawet trwająca blokada ze strony Stanów Zjednoczonych, która zabrania wyspie robienia jakichkolwiek interesów międzynarodowych w dolarach amerykańskich, nie była w stanie złamać rewolucyjnego ducha Kubańczyków.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOtelesurtv
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here