W masowym grobie w Meksyku znaleziono 250 ludzkich czaszek

Ponad 250 ludzkich czaszek znaleziono w masowym grobie na obrzeżach meksykańskiego miasta Veracruz. Prokurator Jorge Winckler powiedział, że masowy grób przez lata wypełniany był ofiarami walk pomiędzy kartelami narkotykowymi.

Przez wiele lat władze Meksyku nie przejmowały się losem zaginionych

Przez wiele lat kartele narkotykowe zabijały ludzi, a władze nie za bardzo się tym faktem przejmowały„, powiedział Winckler odnosząc się w ten sposób do rządów byłego gubernatora stanu Javiera Duarte i jego poprzedników. W wywiadzie przeprowadzonym przez stację Televisa, Winckler nie określił kto i kiedy odnalazł czaszki.

Przez lata rodziny zaginionych wywierały presję na rządzących, aby nie zaprzestawać poszukiwania ofiar. Z czasem wzięli sprawy w swoje ręce. Co jakiś czas Meksykiem wstrząsa informacja o znalezieniu kolejnego masowego grobu.

Czaszki i inne resztki ciał znaleziono na zalesionym obszarze znanym jako Colinas de Santa Fe, gdzie krewni ofiar prowadzą poszukiwania od połowy 2016 roku. Aktywiści nie posiadają specjalistycznego sprzętu. Po prostu wbijają metalowe pręty w ziemię, a następnie wyciągają je i doszukują się charakterystycznego zapachu rozkładu ciała.

W masowym grobie w Meksyku znaleziono 250 ludzkich czaszek

Kiedy znajdują miejsce, które ich zdaniem jest masowym grobem, alarmują władze, które wykonują ostateczne prace wykopaliskowe. Prokurator Winckler powiedział, że dotychczasowe prace na miejscu znaleziska objęły tylko jedną trzecią partii, gdzie znaleziono czaszki. Trudno określić ostateczną liczbę osób pochowanych w tym miejscu.

Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić, jak wiele osób zostało tam pochowanych,” powiedział Winckler, zauważając, że w całym Meksyku poszukuje się około 2400 osób, które prawdopodobnie padły ofiarami gangów narkotykowych. W Veracruz znajduje się ogromny masowy grób,” powiedział.To największy masowy grób w Meksyku i być może jeden z największych na świecie.

Region od dawna był zdominowany przez okrutny kartel Zetas. Ale kartel Jalisco New Generation rozpoczął swoją aktywność na tym obszarze około 2011 roku, wywołując krwawe walki pomiędzy zwaśnionymi grupami. Władze Meksyku były wielokrotnie krytykowane za to, że nie robią nic, aby znaleźć osoby porwane przez kartele.

To nie pierwsze tego typu koszmarne znalezisko w Meksyku.

W północnej części stanu Durango, od początku 2011 roku władze znalazły ponad 300 ciał. Ponad 250 ciał odkryto w kwietniu 2011 roku w masowych grobach w miejscowości San Fernando, w stanie Tamaulipas, w pobliżu granicy z USA. W niektórych miejscach w Meksyku gangi narkotykowe miały zwyczaj ​​spalania ciał ofiar lub rozpuszczania ich w substancjach żrących, aby uniknąć odkrycia.

Ale ofiary znalezione w Veracruz wydają się pochowane bez stosowania jakichkolwiek metod mających na celu zatuszowanie działań sprawców.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here