Narkotyki stosowane w wojsk, Afryka, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Narkotyki stosowane w wojsku mają na celu wyeliminowanie zahamowań, bólu i zmęczenia. Celem jest przemiana zwykłych żołnierzy w maszyny do zabijania. Aby zobrazować to jak bardzo narkotyki mogą zmienić człowieka przytoczmy niedawną historię jak to przestępca będący pod wpływem syntetyku nazywanego PCP wytrzymywał wielokrotne wstrząsy paralizatora elektrycznego, gaz pieprzowy, uderzenia pałką, a nawet rany postrzałowe klatki piersiowej bez spowalniania ataku na funkcjonariuszy Policji. Nic dziwnego, że w historii tak wielu dowódców polegało na narkotykach, aby wydobyć ze swoich żołnierzy, to co „najlepsze”.

1. Narkotyki w armii III Rzeszy

Narkotyki stosowane w wojsku Niemcy, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Podczas II wojny światowej hitlerowskie Niemcy wprowadziły do użytku amfetaminę, kokainę i inne dopalacze. Może się to wydawać zadziwiające, ale tabletki amfetaminy były w apteczce każdego niemieckiego żołnierza, a nazistowscy naukowcy opracowali gumę do żucia dostarczającą odpowiednią dawkę kokainy.

Ale to nie wszystko! Według książki niemieckiego autora i kryminologa Wolfa Kempera, „Naziści na speedzie”, jedną z substancji testowanych przez hitlerowców w 1944 roku, był związek na bazie kokainy zawierający zarówno amfetaminę jak i morfinę. Lek eksperymentalny był testowany na jeńcach wojennych.

Nazistowscy lekarze odkryli, że badani mogli maszerować 70 kilometrów bez odpoczynku. Gdy ich organizm był na skraju po prostu padali na ziemię. Część z nich już nigdy nie wstała. Naziści mieli nadzieję, że narkotyk pobudzi ducha walki wśród niemieckich żołnierzy, którzy w tym czasie przegrywali na wszystkich frontach. Na szczęście wojna się skończyła, a masowej produkcji nigdy nie rozpoczęto.

2. Narkotyki w bandyckich armiach na Tajlandii i w Birmie

Narkotyki stosowane w wojsk, Birma, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Złoty Trójkąt, to obszar międzystrefowy obejmujący Tajlandię, Laos i Birmę, gdzie rośliny maku rosną szczególnie dobrze, toteż od wieków słynie z produkcji wysokiej jakości opium. Od dawna jest to ośrodek międzynarodowego handlu narkotykami, a przez wieki narodowe armie, rewolucjoniści i gangi prowadzili wojny w celu utrzymania kontroli nad generowanymi przez nie dochodami.

Ostatnio jednak, bandyci i rebelianci ze wszystkich trzech krajów rozpoczęli rekrutację dzieci. Karmi się je opium, haszyszem, amfetaminą i środkami uspokajającymi, co ma dodać im odwagi. Następnie dzieci wysyłane są do frontalnych ataków na nieprzyjaciela. Niewielu z takiej walki wychodzi cało, ale dowódców to nie interesuje. W tym biznesie liczy się zysk. Narkotyki są tam na porządku dziennym.

Jeden dorosły żołnierz z Birmy, który musiał walczyć z tymi biednymi dziećmi wspominał: „Było dużo chłopców, wbiegali na pole bitwy krzycząc jak szaleni. Wydawało się, jakby byli nieśmiertelni lub kuloodporni. Strzelaliśmy do nich, trafialiśmy, ale oni po prostu wciąż biegli.”

3. Armia USA i stosowane do dzisiaj „Pigułki Go”

Narkotyki stosowane w wojsk, USA, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Choć amfetamina jest zasadniczo niedostępna dla ludności cywilnej w Stanach Zjednoczonych, amerykańskie siły zbrojne od dawna korzystały z niej w celu zwiększenia zdolności bojowych pilotów, żołnierzy i marynarzy. Amfetamina pozwalała im utrzymać pełną aktywność przez długie okresy czasu.

Okresem gdy amfetamina w armii osiągnęła największą popularność była II Wojna Światowa, kiedy to główne siły walczące po obu stronach prowadziły szeroko zakrojone badania nad wydajnością i wytrzymałością swoich żołnierzy. To wówczas armia amerykańska dystrybuowała duże ilości używek wśród swoich żołnierzy. Zaskakujące jest, że amerykańskie siły zbrojne kontynuują tę praktykę do dnia dzisiejszego. Amfetamina najczęściej podawana jest amerykańskim serwisantom i kobietom, znana pod nazwą Dexedrine, określane również jako „Go Pill.”

Podczas jednego incydentu z kwietnia 2002 roku w Afganistanie, piloci z Gwardii Narodowej Illinois przypadkowo zrzucili bombę na kanadyjską jednostkę, zabijając czterech i raniąc ośmiu żołnierzy. W ramach dochodzenia, które nastąpiło zaraz po wypadku, piloci twierdzili, że byli zdezorientowani, ponieważ zostali zmuszeni przez swoich przełożonych do wzięcia Dexedrine. Gdyby nie przyjęli środków wspomagających, byliby uznani za niezdolnych do walki.

4. Narkotyzowani nieletni żołnierze w Afryce zachodniej

Narkotyki stosowane w wojsk, Afryka, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

W brutalnych wojnach domowych, które mają miejsce w Afryce Zachodniej w ciągu ostatnich dwóch dekad, wiele walk oprowadzonych jest przez dzieci lub nastolatków. Uzbrojone w broń automatyczną dzieci są wynagradzane seksem, cukierkami, tytoniem lub alkoholem – wszystkim, cokolwiek zachęca ich do walki. Jednak czasami pokusa nie jest wystarczająca, więc ich dorośli dowódcy często stosują mocne narkotyki, które zagłuszają ból i zaburzają racjonalny osąd.

W Sierra Leone, obserwatorzy z zachodu spotkali dzieci w wieku od 9 do 16 lat, którym podawano amfetaminę. W milicji prezydenta Liberii Charlesa Taylora utworzono specjalną jednostkę Małych Chłopców, którym rutynowo podawano kokainę, opium, marihuanę i wino palmowe, aby tylko wzbudzić w nich zabójcze instynkty.

Często ubrani byli w dziwaczne stroje gdyż żyli w przekonaniu, że oryginalne ubranie będzie chronić ich podczas bitwy – sukienka ślubna i peruka należały do najpopularniejszych. Przez dziennikarzy dzieci te zostały opisane jako psychopaci, którzy skłonni są absolutnie do wszystkiego, a życie ludzkie nie stanowi dla nich żadnej wartości.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here