nauka korzystania z nocnika, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Nauka korzystania z nocnika wydaje się dla osób nieposiadających dzieci trywialnym zadaniem, jednak wielu rodziców ma olbrzymie problemy z nauczeniem dziecka tej podstawowej umiejętności. Ta kobieta zarabia pomagając dzieciom korzystać z toalety. Nazywają ją „zaklinaczką toalet”.

Matka trójki dzieci, Amanda Jenner, 42, liczy sobie 2.700 funtów za pomoc dziecku w nabyciu kolejnej, bardzo ważnej umiejętności korzystania z nocnika.

W celu pełnego zrozumienia potrzeb dziecka, Brytyjka spędza dużo czasu na obserwacji samej rodziny.

Nauka korzystania z nocnika jako praca

„Idę do nich do domu i przez trzy dni tam mieszkam. Jeżeli sytuacja tego wymaga, to zostaję kilka dodatkowych dni”– mówi Amanda Jenner.

Wyposażona w małe nagrody dla dzieci i ogromne pokłady cierpliwości, pani Jenner spędziła ostatnie 18 lat pomagając nawet dziewięcioletnim dzieciom nauczyć się korzystać z nocnika. Większość dzieci korzysta z niego już w wieku trzech lat.

„W 1950 roku średni wiek, w którym dzieci potrafiły korzystać z nocnika wynosił 15 miesięcy, ponieważ zawsze miały koło siebie innych członków rodziny” – tłumaczy Jenner.

„Prawie wszyscy uważają, że zawiedli jako rodzice, A to po prostu bardzo trudna rzecz.”

„Teraz, gdy rodzice muszą bardzo szybko wrócić do pracy i opieka nad dziećmi jest zapewniana po części przez nich, po części przez przedszkola lub nianie, średnia wieku wynosi trzy i pół roku.” – dodaje.

Brak umiejętności korzystania nocnika nie tylko wywołuje frustrację rodziców, ale bywa to także traumatyczne dla dziecka.

Nauka korzystania z nocnika ma ogromny wpływ na życie dziecka – nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.” – tłumaczy Jenner – „Nie można przenocować u kolegów, nie można spędzać swobodnie czasu z przyjaciółmi, dzieci stale martwią się chodząc do szkoły. 

„Jestem zachwycona, tym, że mogę wprowadzić taką pozytywną zmianę w życiu innych ludzi.”

Kilka tysięcy funtów może wydawać się dużym wydatkiem, jak na naukę korzystania z toalety, ale Jenner mówi, że przyciąga wszystkie typy rodzin, które są zdesperowane, aby pomóc swoim dzieciom wyrosnąć na zdrowych i samodzielnych ludzi:

„Niektórzy z klientów są bardzo bogaci, ale niektórzy żyją zupełnie przeciętnym życiem. Najsmutniejsze jest to, że prawie wszyscy z nich uważają, że nie dali rady i zawiedli jako rodzice, podczas gdy prawda jest taka, że to po prostu bardzo trudna rzecz.”

Wynalazek przenośnego nocnika

Pani Jenner wie z własnego doświadczenia, jakie są dzieci, jeśli chodzi o korzystanie z toalety.

Jej najstarsze dziecko odmówiło korzystania z jakiegokolwiek innego nocnika, niż jego własny, więc pani Jenner była zmuszona do dźwigania go ze sobą wszędzie, gdzie tylko poszli. Pewnego dnia, gdy opróżniała nocnik do ścieku kanalizacyjnego, a przechodnie komentowali jej zachowanie, wpadła na genialny pomysł.

Zainspirowana wymyśliła schludną, przenośną toaletę o nazwie My Carry Potty, którą rodzice mogą łatwo ze sobą nosić, a nawet wysłać z nią swoje dzieci do szkoły.

Pani Jenner wyjaśnia, że niezdolność dziecka do korzystania z nocnika nie tylko wpływa na poszczególne rodziny, ale także na ich wychowawców w szkołach.

„Nauczyciele nie mogą nauczać prawidłowo, jeśli mają pod opieką dzieci, które mają mokro. Nie mają też czasu, aby poświęcić się nauczaniu dzieci jak korzystać z toalety”.

Pani Jenner, która ma listę oczekujących na rok, powiedziała, że planowała zostać stewardesą zanim zaczęła uprawiać swój aktualny zawód.

Kariera pani Jennera rozwinęła się w ciągu ostatnich pięciu lat. Została uhonorowana jako Brytyjska Kobieta Wynalazca Roku w 2014 r., Business Woman Roku 2013, a także otrzymała nagrodę New Business Woman w 2010 roku.


Bądź na bieżąco! Polub nasz fanpage na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here