Nienaruszone jaja dinozaurów odnalezione w Chinach, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Nienaruszone jaja dinozaurów zostały odnalezione w mieście Heyuan. Chińskie miasto, które już posiada największą liczbę jaj dinozaurów na świecie, wprowadziło nową partię do swojej imponującej kolekcji.

Jaja dinozaurów w tym mieście to nie nowość

Pracownicy budowlani odkryli 43 skamieniałe jaja dinozaurów podczas prac remontowych na drogach w mieście Heyuan znajdującym się w południowych Chinach, w prowincji Guangdong. Miasto, które samo nazywa siebie „Domem Dinozaurów” szczyci się rekordem wpisanym do Księgi Guinnessa na największą na świecie kolekcję jaj dinozaurów.

Huang Zhiqing, zastępca dyrektora Muzeum Heyuan, powiedział, że po raz pierwszy zdarzyło się, aby skamieniałości zostały odkryte w tętniącym życiem centrum miasta.

Podczas prowadzenia głównych prac remontowych droga została zatrzymana. Po zaskakującej informacji przekazanej przez pracowników budowlanych zespół naukowców zeskoczył do rowu odkopać skamieniałości.

Jaja są szerokie na 13 centymetrów

Nienaruszone jaja dinozaurów odnalezione w Chinach, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

„Dziewiętnaście jaj jest w całkowicie nienaruszonym stanie, z największymi mierzącymi aż 13 cm” – powiedział lokalny archeolog Du Yanli.

Naukowcy stwierdzili, że nadal będą badać skamieniałości dinozaurów w celu określenia, gatunków, do których należą. Większość jaj w istniejącej kolekcji muzeum należą do Owiraptora, który przemierzał ziemię 89 milionów lat temu.

Od czasu pierwszej grupy skamieniałości znalezionych w 1996 roku przez dzieci bawiące się na placu budowy, odnaleziono już prawie 17.000 jaj dinozaurów.


Bądź na bieżąco! Polub nasz fanpage na Facebooku.

ŹRÓDŁOTelegraph
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here