Legendarna Nokia 3310 powraca

Legendarna, wytrzymała, niemal pancerna Nokia 3310 już niedługo powróci na półki. HMD Global Oy, fiński producent, który kupił prawa do sprzedaży telefonów pod marką Nokia uruchomił produkcję nowej wersji Nokii 3310.

Niezniszczalna i legendarna Nokia 3310

Jaki był pierwszy telefon komórkowy, który posiadałeś? Jeżeli masz ponad 25 lat, to istnieją duże szanse, że była to Nokia 3310. Legendarny model został wypuszczony na rynek przez ówczesnego giganta Nokię w roku 2000. Był to telefon kompaktowy, wytrzymały, a żywotność jego baterii była zadziwiająca. Telefon słynął z odporności na wszelkie uderzenia, wstrząsy, upadki, zgniecenia, itd. Jakże to kontrastuje z dzisiejszymi smartfonami, które potrafią pęknąć w kieszeni, jeżeli nieuważnie usiądziemy. Do dzisiaj powstają memy z użyciem Nokii 3310 jako symbolu niezniszczalności.

Nokia jako firma przestała istnieć na rynku telefonów komórkowych, ale legenda modelu 3310 żyje i przez wiele osób jest on uważany za najlepszy telefon jaki kiedykolwiek powstał. Ale czy odświeżanie klasycznego modelu ma sens? Rynek jest bardzo zatłoczony i konkurencyjny.

Odświeżona wersja zostanie zaprezentowana 26 lutego

Legendarna Nokia 3310 powraca

Nowy telefon ma zostać zaprezentowany 26 lutego, podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Nowa Nokia 3310 ma kosztować zaledwie 59€. Firma HMD ma zamiar wprowadzić na rynek kilka smartfonów sygnowanych marką Nokia 5 w rozmiarach 5,3 i 5,2 cali. Nokia 5 będzie miała 2 GB pamięci RAM i aparat 12 megapikseli i będzie kosztowała 199€. O specyfikacji technicznej nowej Nokii 3310 producent milczy.

To zabawne, że klasyczny, ale zarazem toporny telefon Nokii powraca w miejscu, gdzie prezentowane będą najnowocześniejsze technologie na świecie. Rozpad i ostateczne bankructwo fińskiego producenta telefonów, jednej z największych firm technologicznych w historii, nadal jest gorąco komentowany przez ekonomistów. Czy będzie to triumfalny powrót, czy może kolejna nieudana próba znalezienia sobie miejsca na rynku?

Nokia jako firma nie umarła

Telefony komórkowe Nokia stały się niezwykle popularne w Europie, Afryce, Azji i Oceanii. Firma z Finlandii była również, ze względu na popularność gry „Wąż”, jednym z pionierów gier mobilnych. Dzisiaj Nokia nie sprzedaje już telefonów i jej dominująca pozycja dawno przeminęła. Jednak inne projekty fińskiej firmy sprawiają, że nadal jest odpowiedzialna za 16% eksportu Finlandii.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here