Norwegian Air rozpoczyna ostrą walkę o rynek lotów do USA

Od czerwca europejski przewoźnik tanich linii lotniczych Norwegian Air otworzy nowe kierunki do USA. Do Stanów Zjednoczonych niebawem polecimy za mniej niż 400 zł.

Nowe bazy w USA i połączenia z miastami europejskimi

Przewoźnik posiadający główną siedzibę w Oslo ogłosił w czwartek, że otwiera nowe bazy dla załóg na lotnisku Rhode Island w Newburgh, Nowy Jork. W sumie pojawi się 10 nowych połączeń między Stanami Zjednoczonymi a Europą.

Ceny lotu w jedną stronę zaczynają się od 65$ dla pierwszych 10.000 miejsc. Kolejna pula biletów będzie kosztowała od 99$ wzwyż. Dla porównania, ceny za bilet w jedną stronę z Nowego Jorku do Dublina w połowie czerwca w innych liniach lotniczych mieszczą się w zakresie od około 655$ do 2.755$.

Ruch ten jest częścią większego planu Norwegian Air, aby rozwijać swoje transatlantyckie usługi. „Płacisz za to, co jest tobie potrzebne, a nie za to, czego mogą oczekiwać inni pasażerowie,” powiedział rzecznik Norwegian Air, Anders Lindström.

Ostra konkurencja w lotach przez Atlantyk

Norwegian Air rozpoczyna ostrą walkę o rynek lotów do USA

Norweska firma zapowiedziała, że będzie latać z mniejszych lotnisk amerykańskich z niższymi opłatami, aby utrzymać koszty na relatywnie niskim poziomie. Do przelotów wykorzystywać będą samoloty Boeing 737-MAX, które mają zostać dostarczone jeszcze w tym roku.

Ogłoszenie o nowych trasach pojawiło się zaraz po upublicznieniu danych o dużym wzroście przychodów w ubiegłym roku. Odnotowano wzrost o 16 procent, do 26 miliardów koron norweskich (2,95 miliarda euro). Pozwoliło to przewoźnikowi złożyć zamówienie na 260 samolotów od Boeinga i Airbusa. Norwegian już wcześniej zaplanował start lotów na kilku nowych trasach: Oakland — Kopenhaga od 28 marca,  Los Angeles — Barcelona od dnia 5 czerwca, Newark — Barcelona od dnia 6 czerwca, Oakland — Barcelona od dnia 7 czerwca, Orlando — Paryż od dniu 31 lipca i Fort Lauderdale — Barcelona od 22 sierpnia.

Tymczasem rosnąca konkurencja low-cost w lotach transatlantyckich wstrząsnęła pozycją rywali będących na rynku od dawna. Właściciel British Airways IAG planuje uruchomić tanie loty transatlantyckie z Barcelony w tym roku.

Prezes IAG Willie Walsh powiedział, że model norweskiego przewoźnika zmusił linię lotniczą do poszukiwania nowych sposobów na działalność.

Francusko-holenderska grupa Air France-KLM również ma plany dotyczące utworzenia nowej, taniej konkurencji. Projekt nazwany został Boost. Niemiecki przewoźnik Lufthansa również rozszerza loty budżetowej linii Eurowings na trasy długodystansowe.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOdw.com
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here