Pomijane.pl – Kim jesteśmy

0
2192
pomijane.pl Pomijane Wiadomości
pomijane.pl Pomijane Wiadomości

Kim jesteśmy

Pomijane.pl to Alternatywny Serwis Informacyjny, w którym staramy się przedstawiać ciekawe wiadomości i historie pomijane przez mainstreamowe media.

Wyszukujemy najbardziej interesujące historie opisujące świat takim, jakim jest. Skupiamy się na tym, co jest pozytywne, gdyż chcemy stanowić przeciwwagę dla ogromnej fali negatywnych wiadomości płynących z innych źródeł. Czasem są to wydarzenia o doniosłej wadze dla świata, innym razem informacje pozornie nieistotne dla ogółu, ale ukazujące tajemnice małej społeczności na drugim końcu świata. Za każdą z tych historii kryje się prawda o człowieku i świecie, w którym żyjemy. Swoją uwagę kierujemy także na przestrzeń nowoczesnych technologii i nauki. Dziesiątki odkryć i nowoczesnych produktów, mających potencjał, aby odmienić nasze życie, którym odmawia się należytej uwagi. Nowoczesna technologia to nie tylko Apple, Android i Play Station.

Dlaczego to robimy

Wierzymy, że świat, który nas otacza, to dużo więcej niż przepychanki polityczne, z których nic nie wynika. Gdziekolwiek nie przyłożyć ucha, słyszymy wciąż te same historie. Gadające głowy zamieniają się miejscami co 4 lata, co sprawia wrażenie chwilowej świeżości. Naszym zdaniem jest to jednak ułuda. Cyrk nabiera nowego rozpędu i rusza w kolejną trasę objazdową po Polsce. Najbardziej znane serwisy informacyjne różnią się logotypem, szatą graficzną i tym, po której stronie obozu stoją, same jednak, poza rzadkimi wyjątkami, nie wnoszą nic do umysłów i życia swoich odbiorców. Wzbudzają negatywne emocje, stają się tubą propagandową jednej ze stron i chcą, abyśmy do nich dołączyli. Tymczasem my Polacy nie jesteśmy Tutsi i Hutu, nie powinniśmy i nie musimy stawać po niczyjej stronie. Nie propagujemy żadnej linii ideologicznej, szanujemy różnorodność opinii i poglądów naszych czytelników.

„W pomijane.pl uważamy, że świat, który nas otacza, to dużo więcej niż przepychanki polityczne i celebryci.”

W pomijane.pl uważamy także, że ŚWIAT, to dużo więcej niż życie celebrytów. Znane portale umiejętnie wykorzystują naszą wrodzoną ciekawość i skłonność do podglądania. Nęcą nas wydumanymi historiami z życia tak zwanych „gwiazd”, przyciągają uwagę i ostatecznie marnują nasz czas: z kim pokazała się na obiedzie, kogo widziano pijanego pod klubem, kto ile zarabia…? Wszystkie te wiadomości są kompletnie bez znaczenia, wyparowują z nas zaraz po przeczytaniu, a jednak są w nas pompowane litrami każdego dnia.

Pomijane.pl powstało, aby dostarczać Wam dzienną dawkę pozytywnych i niezwykle interesujących wiadomości, których próżno szukać gdzie indziej. Pragniemy poszerzać, a nie zawężać obraz świata.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here