Nowozelandczyk i jego sześcioletnia córeczka odnalezieni. Po miesiącu spędzonym na morzu pojawili się u wybrzeży Australii. Na małym, uszkodzonym jachcie dryfowali ponad 2.000 kilometrów przez Morze Tasmana.

Alan Langdon, lat 46, i jego córka Que zaplanowali sobie krótką podróż od Kawhia do Bay of Islands na wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. W trakcie niespodziewanego sztormu ster ich jachtu uległ uszkodzeniu i zaczęli dryfować.

Ojciec z córką odnalezieni po ponad miesiącu na morzu

Nie posiadaliśmy zbyt wielu opcji do wyboru od momentu, gdy straciliśmy ster„, powiedział Langdon lokalnym mediom po szczęśliwym zacumowaniu jego 6,5-metrowego jachtu w rybackim porcie Ulladulla, położonym 230 kilometrów na południe od Sydney.

Czekałem na dobrą pogodę, która jednak nie nadeszła. Na tym etapie byliśmy spychani na południe w stronę oceanu„, powiedział Langdon, dodając, że potem uznał, iż bezpieczniej będzie kierować się w stronę Australii przez Morze Tasmana.

Ich pojawienie się u wybrzeży Australii zakończyło międzynarodową akcję poszukiwawczą. Langdon wraz z córką spędzą kilka dni w Ulladulla z nadzieją na naprawę złamanego steru. Następnie planuje wypłynąć na północ do Portu Kembla, gdzie mężczyzna będzie musiał dopełnić formalności związanych ze sprawą zaginięcia.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOreuters
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here