Opuszczone chińskie wyspy Shengsi, pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Duży i nieprawdopodobnie szybki rozwój gospodarczy Chin sprawił, że wiele starych rybackich wsi na wyspach Shengsi zostało opuszczonych. Niektóre z nich są wspaniałym przykładem tego, jak natura odbiera sobie tereny niegdyś należące do człowieka, co wspaniale ukazują poniższe fotografie.

Wyspa Gouqi należy do grupy prawie 400 wysp zwanych Wyspami Shengsi i stanowi część archipelagu Zhoushan, położonego przy ujściu rzeki Jangcy. Jest to największy archipelag Chin. Jego gospodarka opierała się przez lata na jednej podstawowej branży, którą jest wędkarstwo. Zhoushan jest największym terenem połowowym w Chinach. Obecnie wraz z rozwojem przemysłu baza gospodarcza Shengsi została w dużym stopniu zróżnicowana. Budowa i naprawa statków, transport, przemysł lekki, turystyka i przemysł usługowy rozwijają się bardzo szybko i od niedawna są głównymi gałęziami lokalnej gospodarki. W konsekwencji, wiele wiosek rybackich zostało opuszczonych. Niektóre z najlepiej zachowanych malutkich osad znajdują się właśnie na Wyspie Gouqi.

Wyspy Shengsi są popularnym miejscem turystycznym i nadal ważnym obszarem połowu ryb. Każdej zimy przyciąga on ponad 100.000 rybaków.
Opuszczone chińskie wyspy Shengsi, pomijane Wiadomości, pomijane.pl Opuszczone chińskie wyspy Shengsi, pomijane Wiadomości, pomijane.pl Opuszczone chińskie wyspy Shengsi, pomijane Wiadomości, pomijane.pl Opuszczone chińskie wyspy Shengsi, pomijane Wiadomości, pomijane.pl Opuszczone chińskie wyspy Shengsi, pomijane Wiadomości, pomijane.pl Opuszczone chińskie wyspy Shengsi, pomijane Wiadomości, pomijane.pl Opuszczone chińskie wyspy Shengsi, pomijane Wiadomości, pomijane.pl

 


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here