Pakistan znosi zakaz dotyczący filmów z Bollywood

Główne kina w Pakistanie zgodziły się zakończyć bojkot indyjskich filmów rodem z Bollywood. Restrykcje zostały wprowadzone we wrześniu 2016 roku, kiedy to stosunki między dwoma krajami uległy pogorszeniu.

Decyzja o zakazie emisji filmów indyjskich wynikała ze wzrostu militarnego napięcia nad spornym terytorium Kaszmiru.

Bojkot został wprowadzony po tym, jak niektórzy indyjscy filmowcy zakazali pakistańskim aktorom występowania w produkcjach rodem z Bollywood.

Produkcje indyjskie są bardzo popularne w Pakistanie, a narzucony zakaz doprowadził do ​​dramatycznej utraty dochodów przez indyjski przemysł filmowy.

W Kaszmirze kontrolowanym przez Indie miał miejsce gwałtowny wzrost przemocy.

Sporny Kaszmir

Pakistan znosi zakaz dotyczący filmów z Bollywood

Dystrybutorzy i właściciele kin w Pakistanie powiedzieli, że wznowienie emisji filmów z Indii nastąpi z początkiem bieżącego tygodnia.

Pakistan pierwszy raz zakazał filmów indyjskich zaraz po wybuchu wojny indyjsko-pakistańskiej w 1965 roku. Zakaz został ostatecznie zniesiony w 2008 roku.

Sporny, w większości muzułmański, Kaszmir jest punktem zapalnym od dziesięcioleci. Spór wywołał już dwie wojny między Pakistanem i Indiami. Obecnie oba kraje sprawują kontrolę nad częścią terytorium. Dzisiaj jest to jeden z najbardziej uzbrojonych obszarów na świecie.

We wrześniu, w ataku na kontrolowaną przez Indie bazę wojskową w Uri w Kaszmirze, zginęło 18 indyjskich żołnierzy. Był to najliczniejszy w ofiary incydent od lat.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here