Pakistańscy piloci w ofierze sadaqah składają kozła

Ubiegając się o boską interwencję, pracownicy Pakistańskich Liniii Lotniczych Pakistan International Airlines, poświęcili w tradycyjnym obrzędzie czarnego kozła w ramach „sadaqah. Obrzęd odbył się w pobliżu samolotu ATR-42 po tym, jak otrzymał on pozwolenie na start z Międzynarodowego Lotniska Benazir Bhutto.

Samolot wyleciał po długim okresie uziemienia

Następnie samolot wyleciał do Multan, co czyni go pierwszym samolotem ATR-42, który wrócił do służby po tym, jak wszystkie samoloty tego typu zostały uziemnione, do czasu wyjaśnienia katastrofy lotniczej koło Havelian z dnia 7 grudnia 2016 roku.

Według rzecznika narodowego przewoźnika, Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) zdecydował się uziemić całą flotę ATR-42 do czasu, aż wszystkie samoloty przejdą odpowiednie przeglądy i testy. Uziemieniem floty ATR były dotknięte loty Pakistańskich Linii Lotniczych do i z miast takich jak Gwadar, Turbat, Panjgur, Moenjodaro, Zhob, Bahawalpur, D.G. Khan, Chitral i Gilgit.

Personel Urzędu Lotnictwa i personel działu kontroli jakości linii lotniczych brał udział w procesie, w którym każdy z samolotów został dokładnie sprawdzony pod kątem wszelkich usterek.

Sadaqa” zgodnie z wiarą islamską prowadzi do oczyszczania dobroczyńcy. Koran mówi, że „sadaqa” nie powinno przyjmować wyłącznie formy materialnej i może być „dobrowolnym wysiłkiem” lub dobrym słowem.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here