Papież zachęca do karmienia piersią w kościele

Papież Franciszek zachęcał kobiety biorące udział w ceremonii w Kaplicy Sykstyńskiej, aby czuły się swobodnie, karmiąc piersią swoje dzieci w kościele.

Możecie karmić bez strachu

Ceremonia jest trochę długa, ktoś płacze, bo jest głodny. Tak to po prostu jest.„, powiedział Papież. „Wy matki, możecie karmić piersią bez strachu. Podobnie jak najświętsza Maryja karmiła Jezusa„, powiedział do wiernych, którzy przyszli na coroczne uroczystości upamiętniające chrzest Jezusa.

Papież Franciszek w niedzielę ochrzcił 28 dzieci – 15 chłopców i 13 dziewcząt.

Już wcześniej papież wyrażał swe poparcie dla karmiących matek

Papież zachęca do karmienia piersią w kościele

Już wcześniej papież wyrażał swe poparcie dla karmienia piersią niezależnie od miejsca, gdziekolwiek zajdzie taka potrzeba w tym w miejscach publicznych.

Korzyści z karmienia piersią są liczne. Zapewniają między innymi optymalne odżywienie dziecka oraz wzmacnia system odpornościowy niemowląt. Pomaga także umocnić więź matki z dzieckiem i przyspiesza utratę wagi matek po urodzeniu.

To ważny głos w dyskusji, ponieważ w wielu krajach na całym świecie kobiety są nadal atakowane za próby karmienia piersią dzieci, zwłaszcza gdy odbywa się to w miejscach publicznych.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here