Pijany pilot został zatrzymany na kanadyjskim lotnisku tuż przed startem
Photo credit @Guillaume, planespotters.net

Pilot, który siedział pijany w kokpicie, został aresztowany na chwilę przed startem samolotu z lotniska w Calgary, Kanada.

Poziom alkoholu 3-krotnie przekraczał normy

Jak donosi BBC, dwie godziny po aresztowaniu u 37-letniego mężczyzny zmierzono poziom alkoholu przekraczający trzykrotnie dopuszczalne normy.

Samolot, który miał prowadzić, należał do budżetowych linii lotniczych Sunwing. Opóźniony ze względu na „niedyspozycję” pilota lot z Calgary do Cancun w Meksyku, odbył się z innym pilotem. Na pokładzie było ponad 100 osób.

Incydent miał miejsce o 07:00 czasu lokalnego (14:00 GMT) w sobotę. Pracownicy linii lotniczych zauważyli, że pilot zachowuje się dziwnie. Po pewnym czasie stracił przytomność. Pracownicy zaalarmowali władze, a mężczyzna został eskortowany przez policję z kokpitu.

Pilot długo nie wróci do latania

Pilot został oskarżony o prowadzenie samolotu będąc w stanie, który na to nie pozwala.

Policja z Calgary ujawniła nazwisko pilota. Jest to Miroslav Gronych, lat 37, obywatel Słowacji. Rzecznik policji Paul Stacey powiedział: „Sytuacja mogła zakończyć się katastrofą. Prawdopodobieństwo, że pilot dużych linii lotniczych w stanie nietrzeźwości zasiądzie za sterami samolotu pasażerskiego jest dość niewielkie, ponieważ istnieje wiele punktów kontroli pracowników.

Pilot nie prowadzi samolotu sam. Są inni członkowie załogi i każdy z nich dba o bezpieczeństwo lotu. Nie jestem zatem zaskoczony, że pilot został złapany zanim samolot opuścił terminal.

Rzecznik Policji na koniec dodał: „Ten człowiek nie wróci szybko do latania.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOBBC
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here