Policja w Austin, USA, wyjaśnia w jaki sposób skuty kajdankami podejrzany, siedząc w radiowozie, był w stanie wydobyć ukrytą broń i popełnić samobójstwo.

Niewinny początek tragicznej historii

Tymczasowy szef policji Brian Manley tłumaczył na konferencji prasowej, że wszystko wydarzyło się w ciągu sześciu minut. Policja posiada wideo z wnętrza radiowozu, na którym widać jak 19-letni Zachary Anam wygina ręce na prawą stronę ciała. Następnie kładzie się na tylnym siedzeniu, sięga po ukrytą broń i oddaje śmiertelny postrzał w głowę. Policja poinformowała, że pistolet, z którego Anam oddał strzał, został skradziony podczas włamania do pojazdu w ubiegłym roku. Wiosną ubiegłego roku, policja połączyła osobę Zacharego Anama z serią włamań i kradzieży samochodów na całym obszarze Austin.

Policja tłumaczy jak podejrzany zastrzelił się siedząc w radiowozie

Sytuacja, która zakończyła się tragicznie, miała dość niewinny początek. Policjanci zostali wezwani do kradzieży w sklepie. Oficer Iven Wall i John Ricker zostali wezwani do centrum handlowego, gdzie ochrona zatrzymała osobę próbującą dokonać kradzieży.

Zanim policjanci umieścili podejrzanego w radiowozie, dokonali przeszukania, podczas którego znaleźli substancją psychoaktywną. Anam został skuty kajdankami z rękoma za plecami i umieszczony na tylnym siedzeniu radiowozu. Funkcjonariusze początkowo nie byli w stanie zidentyfikować podejrzanego, więc postanowili odwieźć go do siedziby Departamentu Policji w Austin i pobrać odciski palców.

Skłonności samobójcze podejrzanego

Policja tłumaczy jak podejrzany zastrzelił się siedząc w radiowozie

Gdy dojechali do centrum miasta, podejrzany zaczął opowiadać oficerowi policji o samobójstwie i o swoich skłonnościach samobójczych” — wyjaśniał podczas konferencji prasowej szef policji Brian Manley. Oficer wyjaśnił podejrzanemu, że w areszcie, do którego zmierzają, jest dostępna pomoc w zakresie zdrowia psychicznego. Ten powiedział, że „nie jest pewien, czy może tak długo czekać.”

Gdy Anam sięgnął po broń, oficer Wall natychmiast wysiadł z pojazdu, a zaraz za nim podążył oficer Ricker. W tym czasie policjanci upewnili się, że postronne osoby nie są narażone na niebezpieczeństwo. Po chwili usłyszeli strzał. Anam został zabrany do szpitala, gdzie zmarł.

Szef policji pytany, czy oficerowie w sposób właściwy dokonali przeszukania, odpowiedział, że dotąd nie przeprowadził z nimi rozmowy i „niewłaściwe byłoby podawanie jakichkolwiek informacji.

Policjanci do czasu wyjaśnienia sprawy przebywają na urlopie. Obecnie prowadzone są dwa śledztwa. Pierwsze koncentruje się na kwestii prawidłowości działań oficerów policji, a drugie bada okoliczności śmierci osoby aresztowanej.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOkxan.com
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here