Poinsencja zwana gwiazdą betlejemską, skąd się wzięła?

Wieńce świąteczne, piernikowe ciasteczka, Kevin sam w domu w telewizji oraz poinsecja, roślina zwana gwiazdą betlejemską. Niektóre tradycje świąteczne nigdy nie wychodzą z mody. Roślina charakteryzuje się liśćmi koloru czerwonego i szybko stała się nieodłącznym elementem dekoracyjnym okresu świąt bożonarodzeniowych. Skąd się wzięła ta dekoracja świąteczna?

Genialny marketing 

Poinsencja zwana gwiazdą betlejemską, skąd się wzięła?
Zdjęcie dzięki uprzejmości: The Ecke Ranch, rodzina Ecke, ojciec, syn i wnuk.

Dlaczego ludzie kojarzą tę roślinę doniczkową z sezonem świątecznym? Kluczem jest genialny marketing.

W 1900 roku niemiecki emigrant o imieniu Albert Ecke planował przenieść się z rodziną na Fidżi. Po drodze zakochał się w pięknych krajobrazach Los Angeles oraz w dziko rosnącej poinsecji. Roślina do USA została sprowadzona w 1828 roku przez Joela Robertsa Poinsetta, amerykańskiego ambasadora w Meksyku i to po nim odziedziczyła swe imię. Ecke dostrzegł potencjał w jasnoczerwonych liściach rośliny, które kwitły w zimie (w zasadzie nie jest to kwiat) i zaczął wprowadzać je do obrotu poprzez sprzedaż na poboczu dróg reklamując ją jako „roślinę Bożego Narodzenia.”

Gwiazda betlejemska trafiła do telewizji

Poinsencja zwana gwiazdą betlejemską, skąd się wzięła?

Odpowiedź była tak silna, że ​​gwiazda betlejemska lub inaczej wilczomlecz nadobny stały się główną częścią rodzinnego biznesu Ecke. Ich produkcja stanowiła ponad 90 procent wszystkich roślin sprzedawanych przez większość XX wieku. W 1960 roku zaczęli wysyłać gwiazdę betlejemską do sieci telewizyjnych jako element dekoracyjny studio w czasie świąt. Był to marketingowy strzał w dziesiątkę. Gwiazdy takie jak Ronald Reagan, Dinah Shore, i Bob Hope dzieliły swój czas antenowy z rośliną, która, znana jako gwiazda betlejemska, szybko zaczęła się kojarzyć milionom Amerykanów, a następnie mieszkańców innych krajów chrześcijańskich, ze świętami.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here