Problem dziur w drogach - pomijane wiadomości

Manchester podobnie jak wiele polskich miast zmaga się z dziurami w jezdni. Jeden krótki odcinek drogi może posiadać aż 70 czyhających na nieostrożnych kierowców dziur. Anonimowy mieszkaniec, zirytowany sytuacją, wziął sprawy w swoje ręce.

Chciałem w ten sposób zwrócić uwagę na problem z dziurami i uczynić go trudnym do zignorowania

Jego pseudonim “artystyczny” to Wanksy, a w swojej niecodziennej działalności korzysta z kredy przemysłowej. Otóż Wanksy namiętnie rysuje wielkie penisy wokół równie wielkich dziur w jezdni, tworząc w ten sposób miejsca, których miasto nie może dłużej ignorować. To nie żart! Jak podaje Manchester Evening News, w ciągu 48 godzin od pojawienia się penisów, wiele uciążliwych dziur zostało załatanych. W ciągu tygodnia sytuacja poprawiła się diametralnie.

„Chciałem w ten sposób zwrócić uwagę na problem z dziurami i uczynić go trudnym do zignorowania. Nic nie wydawało się lepiej pasować do zadania niż olbrzymi, satyryczny fallus”.

Rzecznik Rady Miasta zwraca uwagę, że „Każdy grosz, który musimy wydać na czyszczenia ulicy z graffiti, to grosz mniej, który wydamy na naprawianie dziur!” Ale w rzeczywistości, obrazy pana Wanksy nie są malowane sprayem, więc falliczne wzory zostaną zmyte w naturalny sposób w ciągu kilku tygodni.

Oczywiście, penisy na ulicach mogą obrażać moralność publiczną, ale taki sposób wyrazu jest stosowany wyłącznie w interesie bezpieczeństwa publicznego. Podobnie jak pęknięcia w chodniku, dziury są wielkim problemem miejskiej infrastruktury, a władze publiczne i lokalne ignorują je tak długo, aż staną się normą. Wanksy skutecznie oznaczył owe miejsca, doprowadzając do sytuacji, gdy już nikt nie może ich lekceważyć. Zawarty jest tu także przekaz, że jeżeli miasto chce pozbyć się fallicznych wzorów z ulic, musi poprawić problemy z bezpieczeństwem publicznym na drogach.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here