Rollercoaster – kolejka strachu. Wyobraź sobie, że powoli zbliżasz się do najwyższego punktu konstrukcji. Jeszcze trochę, jedna chwila i … lecisz w dół! Razem z resztą pasażerów krzyczysz z zachwytu i przerażenia. Przeciążenia są chwilami nie do zniesienia, niektórzy mdleją, a Ty krzyczysz wniebogłosy.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie powstają te wielkie kolejki górskie? Ich pierwowzorem jest model zaprojektowany przez architekta lub inżyniera. To tam wszystko ma swój początek. Oczywiście, potrzebna jest do tego nowoczesna technologia, symulacje komputerów, wzory i plany, ale bez modelu, te fenomenalne kolejki górskie nie mogłyby zostać zbudowane. Modele nie tylko przyczyniają się do przekonania inwestora, który ostatecznie wykłada pieniądze na realizację projektu, są one także małymi dziełami sztuki.

Nawet w skali 1: 48 rollercoaster zajmie większą część twojego biurka. Któż jednak potrzebuje telefonu czy laptopa, jeśli przez cały dzień może bawić się takim cudem? Jeśli zdarzy Ci się skończyć „pracę” późno w nocy, pamiętaj, że diody LED w relingach zapewnią wystarczające oświetlenie.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here