Ruslan Sokovsky, rosyjski bloger z Jekaterynburga, został zatrzymany w dniu 3 września przez miejscowy sąd. Powód? W sierpniu Sokołowski opublikował na swoim kanale YouTube wideo pokazujące jak gra w popularną grę Pokemon Go i łapie stworki w lokalnej cerkwi zbudowanej dla upamiętnienia zamordowania cara Mikołaja II i jego rodziny. Policja uważa, że jest to naruszenie prawa rosyjskiego przeciw kpinie z przekonań religijnych.

pokemon go - Pomijane Wiadomości

W wideo, opublikowanym w dniu 11 sierpnia Sokołowski wyśmiewał zakaz gry w kościołach. Jakiś czas wcześniej rosyjski państwowy program informacyjny pokazał materiał o Pokémon Go, który ostrzegał graczy przed łapaniem Pokemonów na granicach państwa lub w kościołach, zauważając, że takie działania mogą prowadzić do sprawy karnej, a nawet więzienia. Mimo to, Sokołowski nie wydaje się tym przejmować i publikuje nagrany przez siebie film. „Kto może czuć się obrażonym przez fakt, że spacerujesz wokół kościoła ze smartfonem?” – zapytał zanim wszedł do budynku.

Tydzień później, Valery Gorelykh, rzecznik regionalnego wydziału policji, powiedział, że film będzie sprawdzany pod kątem łamania prawa. Wyraził również osobistą opinię, stwierdzając, że za takie zachowanie należy wysyłać ludzi do więzienia na minimum 5 lat, dzięki czemu inni będą zniechęcani do bluźnierstwa.

Kto może czuć się obrażonym przez fakt, że spacerujesz wokół kościoła ze smartfonem?

W dniu 2 września Sokołowski został zatrzymany. Policja zabrała klucze do wynajmowanego przez niego mieszkania. Następnego dnia, miejscowy sąd uznał, iż należy go aresztować. Sokolovsky jest obciążony zarzutem kpiny z przekonań religijnych, co w Rosji jest poważnym przestępstwem.

Sokolovsky jest znany ze swoich antyklerykalnych poglądów. W jednym ze swoich poprzednich filmów ostro skrytykował styl życia jednego z rosyjskich księży.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

ŹRÓDŁOMEDUZA.IO
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here