Pomijane Wiadomości - biblioteka

Bibliotekarz i absolwent uniwersytetu trzeciego wieku w New Hampshire w USA, Robert Morin, spędził prawie 50 lat swojego życia katalogując książki i filmy. Morin, który zmarł w ubiegłym roku w wieku 77 lat, znany był ze swojej skromności, toteż mało kto wiedział, że w ciągu całego swojego życia zgromadził 4 miliony dolarów.

Jeszcze mniej osób zdawało sobie sprawę, że cały swój majątek ofiarował macierzystej uczelni. Uniwersytet ogłosił w komunikacie, że nieoczekiwany dobroczyńca przekazał szkole 4 miliony dolarów.

bibliotekarz
Zdjęcie udostępnione przez Uniwersytet New Hampshire

Bob wykazywał niesamowite zaangażowanie wobec uczelni, a jego filantropia jest niezwykle inspirująca„, powiedział w oświadczeniu prezydent Mark Huddleston. „Jego hojny dar pozwala nam rozwiązać szereg priorytetowych problemów. … Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia niezbędnych środków, które pozwolą każdemu studentowi osiągnąć sukces zawodowy, a dar Boba będzie odgrywał naczelną rolę w tym wysiłku.

Jego hojny dar pozwala nam rozwiązać szereg priorytetowych problemów.

Bob darzył ogromną miłością wszystkie filmy i książki. Huddleston powiedział, że od 1979 do 1997 roku, Morin obejrzał ponad 22.000 filmów. Potem zdecydował, że chce przeczytać, w porządku chronologicznym, każdą książkę opublikowaną w Stanach Zjednoczonych od 1930 do 1940 roku, wyłączając książki dla dzieci, podręczniki, książki o gotowaniu i nowoczesnych technologiach. Bibliotekarz dotarł do roku 1938 (rok jego urodzin) w chwili swojej śmierci.

100 tys. dolarów zostało przez niego specjalnie dedykowane na bibliotekę. Pieniądze zostaną przeznaczone na „przyznanie stypendiów dla pracujących studentów, członków personelu pomocniczego, którzy kontynuują naukę w bibliotekoznawstwie, a także na renowację i modernizację jednego z multimedialnych pomieszczeń bibliotecznych„.

Co do reszty daru, 1mln$ zostanie spożytkowany na nową tablicę wyników na szkolnym stadionie, a kolejne 2,5 mln$ zostanie przeznaczone na utworzenie nowego Centrum Kariery dla studentów i absolwentów na terenie kampusu.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij polubić nasz fanpage na Facebooku.

ŹRÓDŁOBoston News
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here