Miniaturowa świnka od teraz wita podróżnych na lotnisku w San Francisco. Port lotniczy z Kalifornii jako pierwszy na świecie zatrudnił tego typu zwierzę.

Chociaż Lilou, miniaturowa świnka, tak naprawdę nie lata, to do jej zadań służbowych należy przebywanie z ludźmi, którzy odbywają podróże lotnicze. Jest pierwszą świnką, która dołączy do lotniskowego zespołu zwierząt terapeutycznych. Jest uważana za jedyną świnię oficjalnie pracującą w porcie lotniczym.

Brygada zwierząt terapeutycznych

Brygada zwierząt terapeutycznych na lotnisku w San Francisco
Photography credit San Francisco International Airport

Świnka Lilou jest częścią brygady, która składa się z około 300 kotów, psów i królików, których obecność ma uczynić podróż nieco łatwiejszą. Ich zadaniem jest podtrzymywanie dobrych humorów wśród podróżujących.

Brygada powstała w grudniu 2013 roku, a wszystkie zwierzęta są szkolone przez San Francisco SPCA i są certyfikowanymi zwierzętami terapeutycznymi. Każdy członek zwierzęcej ekipy jest starannie dobrany pod względem temperamentu i przydatności dla lotniska. Każde zwierzę nosi kamizelkę z napisem „Pet Me!” (tłum. „Pogłaszcz Mnie!”), aby zachęcić podróżnych do interakcji.

Ulubione udogodnienie podróżujących

Świnka wita podróżnych na lotnisku w San Francisco
Photography credit San Francisco International Airport

Od momentu wprowadzenia w 2013 roku nasza brygada zwierzęca stała się ulubionym udogodnieniem wśród turystów„, mówi Christopher Brzoza, pracownik dbający o gości lotniska. Ogłaszając przyjęcie Lilou do zespołu powiedział:”Teraz, gdy mamy Lilou, możemy spodziewać się wśród naszych gości jeszcze większej ilości chwil zaskoczenia i zachwytu.

Lilou została wybrana ze względu na swoją osobowość i ogólną bystrość, która jest poza skalą. Świnka będzie witała podróżnych w różnych kostiumach.

winka wita podróżnych na lotnisku w San FranciscoUrzędnicy mówią, że świnka Lilou uwielbia wykonywanie różnych trików, a gdy nie jest na służbie na lotnisku, odwiedza kilka innych obiektów w San Francisco, w tym ośrodki seniorów i szpitale.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOPeople
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here