Alkohol zatruł Chrześcijan świętujących Boże Narodzenie w Pakistanie

Co najmniej 32 osób zginęło, a dziesiątki są w ciężkim stanie po spożyciu toksycznego alkoholu w okresie Bożego Narodzenia w Pendżabie w Pakistanie.

Zmarli, głównie z mniejszości chrześcijańskiej, spożywali alkohol domowej roboty w mieście Toba Tek Singh.

Alkohol zatruł chrześcijan świętujących Boże Narodzenie

Muzułmanie w Pakistanie mają zakaz kupowania i spożywania alkoholu, a mniejszości religijne potrzebują specjalnego pozwolenia, aby kupić alkohol.

W sytuacji, gdy sprzedaż alkoholu jest ściśle regulowana, tani alkohol produkcji domowej często zawiera trujący metanol.

W październiku 2016 roku, w tej samej prowincji Pendżab, alkoholem zatruło się 11 osób.

Policjant Mohammad Nadeem powiedział, że 25 osób nadal znajduje się w szpitalach w Toba Tek Singh i Faisalabad. Przebywają na oddziałach toksykologii.

„Ludzie, którzy należą do wspólnoty chrześcijańskiej pili alkohol w nocy 25 grudnia i po spotkaniu z rodziną udali się do domu. Tragedia ujawniła się następnego ranka, kiedy wielu nie wstało z łóżek, a inni poważnie się rozchorowali”.

Restrykcyjne zasady handlu i produkcji alkoholu w Pakistanie

Alkohol zatruł Chrześcijan świętujących Boże Narodzenie w Pakistanie

Podobno dwaj mężczyźni zostali poproszeni o zakup alkoholu na imprezę.

Lokalni sprzedawcy nie posiadali alkoholu na sprzedaż, więc wspomniani mężczyźni poszli i kupili go gdzie indziej. Obaj zmarli.

Policja przesłuchuje obecnie mieszkańców, aby dowiedzieć się, gdzie alkohol był produkowany i sprzedawany. Ze względu na bardzo rygorystyczne przepisy większość pakistańskiego alkoholu produkowana jest nielegalnie w domu. W przeszłości było już kilka masowych zatruć— w 2014 roku w ciągu kilku dni w wyniku spożycia skażonego alkoholu zmarło około 40 osób.

Destylacja alkoholu wymaga szczególnych warunków, które zapewniają oddzielenie od napoju metanolu.

W ostatnich latach w rezultacie masowych zatruć alkoholem w sąsiednich Indiach zginęły setki ludzi. Tydzień temu kilkadziesiąt osób zginęło w rosyjskim Irkucku po tym, jak wypili płyn do kąpieli zawierający alkohol.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here