Turcja legalizuje hodowlę leczniczej marihuany, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Turcja legalizuje hodowlę leczniczej marihuany. Ministerstwo Żywności, Rolnictwa i Zwierząt Gospodarskich zalegalizowało uprawę marihuany do celów leczniczych i naukowych w 19 prowincjach pod kilkoma warunkami.

Nowe rozporządzenie pozwala, aby rolnicy uprawiali konopie w Amasya, Antalya, Bartin, Burdur, Çorum, Izmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Malatya, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak, Yozgat i Zonguldak. Uprawa jest mozliwa wyłacznie do celów badań medycznych i naukowych.

Hodowcy marihuany muszą najpierw uzyskać pozwolenie od rządu. Pozwolenie będzie obowiązywało przez trzy lata, a po tym czasie będzie musiało zostać odnowione. W Turcji nadal obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży rośliny jako środka psychoaktywnego.

Plantatorzy są również zobowiązani do złożenia pisemnego oświadczenia, w którym stwierdzają, że nie byli oni zaangażowani w nieautoryzowaną produkcję konopi lub handel narkotykami.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, ministerstwo może zmniejszyć lub zwiększyć liczbę pól upraw, a także będzie kontrolowało produkcję co najmniej raz w miesiącu.

Medyczna marihuana jest uznanym środkiem skutecznym w leczeniu różnych schorzeń, w tym zaburzeń odżywiania, depresji, zespół stresu pourazowego (PTSD). Wspomaga także chorych w walce ze skutkami ubocznymi chemioterapii.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here