SMS z banku krwi: Twoja krew właśnie ratuje komuś życie

Szwedzka służba zdrowia powiadamia dawców krwi za pośrednictwem wiadomości tekstowej SMS, gdy tylko ich krew zostanie wykorzystana. Inicjatywa ma na celu podniesienie świadomości społecznej w kwestii potrzeby oddawania krwi.

Twoja krew właśnie ratuje komuś życie

Cały czas staramy się rozwijać sposoby wyrażania wdzięczności wobec dawców krwi,” powiedziała Karolina Blom Wilberg, kierownik komunikacji w banku krwi w Sztokholmie. „Chcemy dawcom dawać komunikat zwrotny na temat ich wysiłku, tak, aby mieli namacalny dowód, że ich krew właśnie teraz ratuje komuś życie. Wydaje nam się, że jest to dobry sposób.”

Program rozpoczął się w Sztokholmie już trzy lata temu, ale dopiero niedawno zrobiło się o nim głośno za sprawą mediów. Darczyńcy często upubliczniają wiadomości w mediach społecznościowych.

O programie zrobiło się głośno w mediach społecznościowych

SMS z banku krwi: Twoja krew właśnie ratuje komuś życie

Rzeczywiście, dzięki nietypowym SMS-om jest o nas głośno w mediach społecznościowych, a także w telewizji i radio”, mówi Blom Wilberg. „Ale przede wszystkim uważamy, że ta metoda sprawia, że ​​nasi darczyńcy do nas wracają i oddają krew ponownie. A to jest najważniejsze.”

Ze względu na postęp w dziedzinie medycyny, obecnie transfuzje krwi nie są tak częste jak to było kiedyś. Ale zapotrzebowanie na krew nadal jest na wysokim poziomie. Według Czerwonego Krzyża każde pół litra krwi pomaga ocalić do trzech żyć.

„Jeżeli uda nam się zagospodarować te pozytywne emocje w dłuższej perspektywie, to naprawdę możemy doprowadzić do istotnej zmiany”, podsumowała Karolina Blom Wilberg.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOHuffington Post
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here