Jak uniknąć zniszczenia przesyłki? Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Czy zdarzyło się wam otrzymać zamówiony towar, ale paczka była zniszczona, a przynajmniej nosiła ślady zniszczenia? Ile razy mieliście wrażenie, że pracownicy firmy przesyłkowej użyli waszego produktu do gry w piłkę nożną, nie bacząc na to, że wcale nie przypomina on piłki? Niestety samo oznaczenie przesyłki i wskazanie, że firma transportowa ma do czynienia z towarem delikatnym (ang. fragile), np. szkłem, niewiele pomaga. Standardowa informacja wydaje się nie robić wrażenia na kurierach.

Sprzedaż wysyłkowa w wielu branżach wzrasta

Holenderski producent rowerów Vanmoof odkrył, że drukując obraz telewizora z płaskim ekranem na swoich paczkach, zmniejsza ryzyko uszkodzenia przesyłki o 70-80 procent.

Obecny trend pokazuje, że sprzedaż detaliczna rowerów przesuwa się w kierunku sprzedaży online, a producenci poszukują pomysłu na to, jak zwiększyć szanse bezpiecznego dotarcia towaru do swoich klientów.

Z jakiegoś powodu, rowery zapakowane w duże kartony mają tendencję do upadania na ziemię, bycia zgniecionymi lub rzucanymi przez firmy dostawcze. Takie doświadczenia zachęciły holenderskiego producenta rowerów do podjęcia działań w celu znalezienia rozwiązania.

Jak uniknąć zniszczenia przesyłki?

Jak uniknąć zniszczenia przesyłki? Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Co zrobili? Zamiast umieszczać zdjęcie roweru na pudełku, wydrukowali obraz dużego telewizora z płaskim ekranem. Ilość przypadków uszkodzenia przesyłki natychmiast drastycznie spadła.

„W jednej chwili, uszkodzenia przesyłek z naszymi rowerami spadły o 70-80%.”

„Bez względu na to, jaka firma odpowiadała za przesyłkę, zbyt wiele z naszych rowerów docierało w stanie sugerującym, że wcześniej przeszły przez zgniatarkę do metalu. Taka sytuacja generowała dla nas olbrzymie koszty, a przede wszystkim było bardzo bolesne dla naszych klientów „ – napisał na firmowym blogu dyrektor kreatywny Bex Rad.

„Na początku tego roku jeden z naszych współzałożycieli Ties miał przebłysk geniuszu. Kartony, których używamy, są tej samej wielkości, co opakowania do telewizorów z płaskim ekranem. Jakimś cudem płaskie telewizory zazwyczaj docierają w idealnym stanie. Co by było, gdybyśmy po prostu przygotowali kartony z nadrukiem telewizora? W jednej chwili, uszkodzenia przesyłek z naszymi rowerami spadły o 70-80%.”

Proste prawda? Nikt nie chce uszkodzić nowego telewizora, ale rowery przecież muszą być skonstruowane tak, aby znosić dużo trudniejsze warunki transportu. Wszak rower nie może być delikatny i spokojnie można nim rzucać.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here