75% Wenezuelczyków w ciągu roku straciło 8 kg

Badanie warunków życia w Wenezueli wykazało, że w 2016 roku prawie 75% Wenezuelczyków straciło średnio 8 kilogramów ze względu na niewłaściwe odżywianie się w czasie kryzysu gospodarczego.

Wenezuelczycy są skrajnie niedożywieni

Badanie, zwane ENCOVI, było prowadzone wspólnym wysiłkiem przez Centralny Uniwersytet Wenezueli, Uniwersytet Simóna Bolívara oraz Fundację Bengoa.

Badanie wykazało, że Wenezuelczycy nie spożywają zalecanych 2.000 kalorii dziennie, które są w stanie zaspokoić energetyczne potrzeby człowieka. Najbardziej dotknięci kryzysem gospodarczym Wenezuelczycy stracili ponad 10 kilogramów wagi w ciągu zaledwie 1 roku. 75% mieszkańców Wenezueli straciło przynajmniej 8 kilogramów wagi.

W badaniu naukowcy odkryli, że większość Wenezuelczyków zamieniła czerwone i białe mięso na warzywa i bulwy, takie jak ziemniaki. Według badań, 82,8 procent Wenezuelczyków żyje poniżej progu ubóstwa.

Kryzys gospodarczy i polityczny napędza problemy zdrowotne obywateli

75% Wenezuelczyków w ciągu roku straciło 8 kg
Ze względu na brak łóżeczek w szpitalach, noworodki trzymane są w kartonach

Wenezuela stoi w obliczu kryzysu politycznego i gospodarczego. Brakuje podstawowych dóbr, takich jak żywność i lekarstwa. Jeżeli takowe pojawią się na rynku, to w większości przypadków okazują się zbyt drogie dla przeciętnego obywatela. Szalejąca inflacja sprawiła, że po zakupy należy wybierać się z reklamówką gotówki. Komisja Gospodarcza do spraw Ameryki Łacińskiej i Karaibów przy ONZ przewiduje, że produkt krajowy brutto Wenezueli spadnie w 2017 roku o 4 procent, a Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że inflacja wzrośnie o 1.600 procent.

Martiza Landaeta, lekarka specjalizująca się w planowaniu zbilansowanej diety, która jest koordynatorem badań w Fundación Bengoa, powiedziała, że rząd prezydenta Nicolasa Maduro musi pilnie zająć się kryzysem żywnościowym w Wenezueli, bo skutki mogą okazać się opłakane.

Nasze dzieci, młodzież i osoby starsze umierają z głodu. Powoli organizmy Wenezuelczyków są wyniszczane przez niedobór składników odżywczych w diecie„, powiedziała Landaeta.

Badanie wykazało, że 93% Wenezuelczyków nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć swoje wydatki żywnościowe. Z codziennej diety zdrowe tłuszcze zniknęły niemal całkowicie.. Tylko 78 procent osób twierdzi, że jada śniadanie, a 32 procent osób stwierdziło, że może pozwolić sobie na posiłki tylko dwa razy dziennie.

Kryzys żywnościowy wywołał kryzys w edukacji

75% Wenezuelczyków w ciągu roku straciło 8 kg
Puste półki w wenezuelskich sklepach.

Kryzys żywnościowy wywołał również kryzys w edukacji. Ponad 1 mln dzieci nie chodzi do szkoły, głównie z powodu głodu i braku usług publicznych.

Około 30% studentów, którzy obecnie przebywają w domu, nie chodzi do szkoły z powodu problemów z wodą w domu lub na uczelni, a 22% nie uczestniczy w zajęciach z powodu braku energii elektrycznej. 15% nie chodzi do szkoły ze względu na strajki nauczycieli.

Jednocześnie 10% uczniów stwierdziło, że to brak żywności w domu lub w szkole jest przyczyną ich nieobecności.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOUPI
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here