Władze Wenezueli konfiskują zabawki i przekazują ubogim, Pomijane Wiadomości

Władze Wenezueli konfiskują zabawki i zamierzają przekazać je ubogim na święta. Aresztowano dyrektorów dwóch firm zajmujących się dystrybucją dziecięcych zabawek. Skonfiskowano cały należący do nich towar, czyli około 4 miliony sztuk towaru. Zapowiedziano, że zostaną one rozdane i odsprzedane po bardzo niskich cenach ubogim.

Firmom zarzuca się zawyżanie cen w  okresie bożonarodzeniowym

Władze Wenezueli konfiskują zabawki i przekazują ubogim, Pomijane Wiadomości

Urzędnicy zarzucili spółkom gromadzenie zabawek i zawyżanie cen w gorącym okresie przygotowań do Bożego Narodzenia. W ubiegłym tygodniu rząd wydał nakaz, aby detaliści obniżyli ceny towarów o 30%. Właściciele firm twierdzą, że zasady jakie narzuca im populistyczny rząd są niezgodne z prawami rynku i popychając ich w stronę bankructwa. Wenezuelski Urząd Ochrony Konsumentów, Sundde, zakomunikował, że dystrybutor zabawek, Kreisel gromadził towary i odsprzedawał je z 50,000% zyskiem. 

Nasze dzieci są święte i nie pozwolimy, abyście okradali je z Bożego Narodzenia

Nasze dzieci są święte i nie pozwolimy, abyście okradali je z Bożego Narodzenia„, możemy przeczytać na kanale społecznościowym instytucji. Zamieszczono także zdjęcia i wideo przedstawiające tysiące pudełek z zabawkami.

Zabezpieczono 4 miliony zabawek

Władze Wenezueli konfiskują zabawki i przekazują ubogim, Pomijane Wiadomości

W sumie w dwóch wielkich magazynach znaleziono 3,821,926 zabawek. Zostaną one odsprzedane po niskich cenach. William Contreras, szef Sundde poinformował, że dystrybutor pragnął przekonać władze, że są one stare lub zniszczone. Agencja pokazała także fotografie dwóch dyrektorów eskortowanych przez oddział uzbrojonych żołnierzy.

Wenezuela jest w tragicznej sytuacji gospodarczej

Wenezuela głoduje - Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

To nie pierwszy raz kiedy Wenezuela nakazała detalistom obniżki cen lub zmobilizowała jednostki zbrojne do wprowadzenia w życie postanowień. Pod koniec 2013 roku, kraj ten wprowadził przepisy pozwalające rządowi na ustalanie cen i dyktowanie maksymalnej marży. Te same przepisy prawa ograniczają zyski do 30%.

Wyjątkowe środki zostały wykorzystane do ustalenia cen podstawowych produktów takich jak mąka, mięso i chleb – ale podaż w kraju jest ograniczona i wiele osób głoduje.

Słoik Nutelli jest towarem luksusowym i może kosztować połowę miesięcznej pensji minimalnej. Rząd Wenezueli w miarę rozrastania się kryzysu gospodarczego w kraju, traci na popularności. Naród bogaty jest w złoża ropy naftowej, ale od kiedy międzynarodowe ceny ropy spadły, gospodarka nie jest w stanie wyżywić każdego obywatela. Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że inflacja – tempo, w jakim ceny idą w górę – w przyszłym roku sięgnie 2000%. Wenezuela jest gotowa wprowadzić nowe banknoty o większych nominałach, ale rosnące ceny nie przestaną nękać zwykłych obywateli.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here