Wskrzeszanie zmarłych za pomocą sztucznej inteligencji, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Wiele firm, w tym Google, pracuje nad sposobami przedłużenia naszego życia o dziesiątki, jeśli nie setki lat, ale firma Humai chce postawić ten pomysł na głowie. Zamiast starać się wydłużać nasze życie, firma z Los Angeles chce z wykorzystaniem sztucznej inteligencji wskrzeszać ludzi zmarłych.

Zamrażanie mózgu i osobowość na dysku

Szczegółowych informacji na temat technologii jest niewiele i nie jest do końca jest jasne, czy to oszustwo, czy realne plany. Procedura wiązałaby się zamrożeniem mózgu danej osoby po uprzednim zamontowaniu w nim chipu “osobowości”.

Założyciel Josh Bocanegra zapewnił swoich krytyków, że jest bardzo poważny w kwestii utrzymywania ludzkiej osobowości człowieka w nieskończoność i twierdzi, że może to być możliwe w ciągu najbliższych 30 lat. 

„Firma AI z misją zredefiniowania życia po śmierci”

„Chcemy przywrócić Cię do życia po śmierci” – głoszą slogany reklamowe. Wyjaśniono, że planuje się wykorzystać sztuczną inteligencję i nanotechnologie, aby „przechowywać dane o stylach konwersacji, wzorcach zachowań, procesach myślowych i informacje o tym, jak funkcjonował sam organizm.”

Wskrzeszanie zmarłych za pomocą sztucznej inteligencji, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Dane te byłyby następnie zakodowane w wielorakich formach czujników, „które będą wbudowane w sztuczne ciało wyposażone w mózg zmarłego człowieka.” Dodatkowo, gdy mózg będzie się starzał, firma pragnie użyć klonowania, aby skopiować go i „przywrócić do życia w pełni sił.”

Nie wiadomo, ile taka usługa miałaby kosztować i jak mózgi będą pozyskane, ale Bocanegra powiedział: „Po śmierci będziemy zamrażać mózg przy użyciu technologii krionicznej.”

Kiedy technologia będzie w pełni rozwinięta, będziemy mogli wszczepić mózg w sztuczne ciało.” Dodał, że sztuczne funkcje ciała byłyby kontrolowane przez myśli danej osoby za pomocą fal mózgowych. W podobny sposób kontrolowane są dzisiaj protezy w zaawansowanej formie protetyki. 

Pytany, dlaczego rozwinął tę ideę, powiedział, że sztuczny organizm „przyczyni się do poszerzenia ludzkiego doświadczenia„, a także uczyni samą śmierć łatwiejszą do zaakceptowania. 

Oto cały pomysł amerykańskiej firmy, aby wskrzeszać zmarłych.

Jak bardzo jesteśmy w stanie wydłużyć swoje życie?

Wskrzeszanie zmarłych za pomocą sztucznej inteligencji, Pomijane Wiadomości, pomijane.pl

Chociaż idea brzmi podobnie do koncepcji technologicznej osobliwości, istnieje między nimi spora różnica.

Technologiczna osobliwość oznacza rozwój „superinteligencji’ stworzonej przy wykorzystaniu technologii. Pomysł Bocanegra można za to porównać do przesłania naszego umysłu na dysk komputera i zastąpienia organicznych części ciała w sztuczne, tak aby uczynić je niezależnymi od biologicznych słabości.

Prezes Google Ventures Bill Maris uważa, że nadejdzie dzień, gdy ludzie będą w stanie żyć 500 lat, a to dzięki przełomowym postępom w dziedzinie medycyny oraz rozwojowi biomechaniki.

Już teraz Google zainwestowało pieniądze w firmy genetyczne i startup zajmujący się nowoczesną diagnostyką nowotworów. „Mamy narzędzia, które pozwalają nam już teraz osiągnąć to, czego nie mamy czelności oczekiwać. Mam tylko nadzieję, będę żył na tyle długo, aby tego doczekać.” Jednakże jego twierdzenia są sprzeczne z tymi wygłoszonymi na konferencji gerontologicznej przez profesora Sir Colina Blakemore’a.

Sir Blakemore, neurobiolog i były szef wykonawczy Research Council British Medical, powiedział, że jest granica wieku, której ludzki organizm nie jest w stanie przekroczyć. Stwierdził, że 120 lat “może być prawdziwą, absolutną granicą ludzkiej żywotności”. Ludzie żyjący dłużej niż 120 lat „są taką rzadkością, że nawet z postępem medycyny i technologii jest mało prawdopodobne, aby ten górny próg został podniesiony.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here