W zasypanym przez lawinę hotelu, po 2 dniach odnaleziono 8 żywych osób

W zasypanym przez lawinę hotelu Rigopiano, odnaleziono 10 żywych osób. Przez 2 dni walczyli o życie. Ratownicy powiedzieli, że ocalonych odkryto zakopanych pod śniegiem. Dwójka z nich to dzieci, donoszą włoskie media.

Żyją i są w stanie rozmawiać„, powiedział rzecznik grupy ratowniczej Luca Cari.

Niewielkie trzęsienie ziemi wywołało w zasypanym śniegiem regionie olbrzymią lawinę, która całkowicie zniszczyła hotel położony w centralnej części regionu Abruzja. Do chwili obecnej potwierdzono śmierć co najmniej czterech osób. Około 20 uznaje się za zaginione. Akcja ratunkowa prowadzona jest w bardzo trudnych warunkach.

Zespoły ratownicze pracują na miejscu zdarzenia od ponad 24 godzin w temperaturach znacznie poniżej zera. Początkowo sądzono, że ocalałych jest sześciu, ale później liczba ta została zaktualizowana do ośmiu. Zespoły ratownicze pracują przy wsparciu śmigłowca.

Włoska agencja prasowa Ansa informuje, matka z córką zostały uratowany i już przewieziono je do szpitala.

Lokalne media donoszą, że szczęśliwcy przeżyli dzięki temu, że znaleźli schronienie pod częścią zawalonego sufitu. 

W zasypanym przez lawinę hotelu, po 2 dniach odnaleziono 8 żywych osób

Środowe trzęsienia ziemi zbiegło się w czasie z intensywnymi opadami śniegu, które zerwały linie telefoniczne i przewody wysokiego napięcia. Linie telefoniczne w hotelu przestały funkcjonować w środę rano. Niektóre doniesienia sugerują, że goście zebrali się na parterze hotelu czekając na ewakuację. Lawina całkowicie zakopała i zniszczyła hotel około 17:00 w środę.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, polub fanpage Pomijane Wiadomości na Facebooku.

ŹRÓDŁOBBC
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here